koshmam15 » 15 июл 2009, 20:40
А вот это вы читали?
На масову стерилізацію тварин не вистачає коштів
Високий Замок 25.06-01.07.2009, №109
Собачому роду нема переводу?..
Фото Мирона МАСЛЮКА
Сюзанна БОБКОВА
На масову стерилізацію тварин не вистачає коштів
У редакцію газети “Леополіс” телефонують обурені жителі: “У Львові розвелося безліч бродячих собак, вони зграями бігають по місту… І ніхто на це не звертає уваги!”. “Я щодня вигулюю свого пса у парку ім. І. Франка, біля університету. Днями там бігало десять здоровенних безпритульних собак (десь приблизно до пояса). Серед них одна сучка, - казав львівський художник Петро Сипняк. – Добрі бабусі їх підгодовують”…
Багато розвелося бродячих псів і на Левандівці. Страшнувато стає, коли мохнате непередбачуване чудовисько наближається до тебе впритул. Найбільше таких собак біля ринків. Наприклад, біля “Добробуту” їх безліч: причому центрові пси виглядають доволі вгодованими. Іноді чоловіки напідпитку беруться їх розганяти. Нещодавно у Львові стався прикрий інцидент, коли в районі автовокзалу, на Стрийській, на чоловіка напали три безпритульні пси… Постраждалого з рваними ранами доправили до лікарні. А у селі Кременчуки на Хмельниччині двоє дітей їхали велосипедами, а один біг ззаду. Раптом вискочив величезний бродячий пес і накинувся на п’ятирічного малюка…
Мешканці, які вигулюють домашніх улюбленців, викликають агресію “у приблуд”. Останні, як правило, кидаються на них… Про проблеми безпритульних тварин кореспондент “Леополіса” розпитувала у директора ЛКП “Лев” Олександра Стаєнного.
За підрахунками міського ветеринарного відділу у Львові приблизно 12 тисяч бездомних псів. На жаль, у нас не діє програма, за допомогою якої можна було б обраховувати популяцію тварин у місті. Для цього необхідно закласти кошти у міському бюджеті. А їх бракує!
За словами Олександра Стаєнного, у бюджеті розвитку заплановано 400 тисяч грн. на реконструкцію приміщень для утримання тварин в ЛКП. Але сталася помилка: замість того, аби зазначити, що гроші передбачаються на ремонт приміщень, записали “на реконструкцію системи опалення”. “На опалення цих грошей явно забагато, - каже пан Олександр. – Наші пропозиції з виправленнями Андрій Садовий підтримав. Але ця ухвала до цього часу не затверджена. Вона на якихось погодженнях. Це питання мали винести на минулу сесію. Але перенесли його розгляд на 2 липня”.
Нині в ЛКП “Лев” на утриманні двадцять п’ять собак та шість котів. Умови, в яких перебувають ті бідолахи, жахливі… Тут не вистачає вольєрів, а ті, що є, необхідно ремонтувати. “Люди до нас дзвонять і кажуть: “У мене діти, а тут на вулиці зграя безпритульних собак. Приїдьте і позабирайте їх. Нікого не цікавить, куди вони подінуться”, - каже пан Олександр…
Аби стерилізувати вуличних тварин, потрібно мати відповідне приміщення. Але міська рада і досі не спромоглася облаштувати для цього повноцінну операційну. “Нам заборонили займатися стерилізацією домашніх тварин, - каже О.Стаєнний. – У нас виникли проблеми із затвердженням тарифів на цю послугу та встановленням касового апарата. Безпритульних собак ми стерилізуємо, але технологічно це робити стає дедалі складніше”. (Стерилізація – позбавлення можливості розмноження. В ЛКП “Лев” бродячих тварин стерилізують і відпускають. За весь час тут простерилізували близько 180 тварин. У приватних кабінетах така послуга обійдеться вам від 230 до 400 грн. (залежно від ваги пса. – Авт.).
ЛКП “Лев” може бути пунктом стерилізації, але для комплексного вирішення проблеми необхідно збудувати притулок, - упевнений пан Олександр. – Хоча б на чотириста тварин. Грошей на це не заплановано. Росту популяції у Львові немає. Але, щоб прослідкувати, зменшується чи збільшується кількість безпритульних тварин, потрібно використовувати спеціальну методику. Ми ж усі розрахунки проводимо “на око”.
Як себе поводити, якщо напоролися на зграю собак?
Якщо ви натрапили на зграю собак, фахівці радять не панікувати. Старатися відійти від цих псів. Краще не дивитися собаці в очі (але не відпускати з поля зору) та не бігти. У зграї собаки збираються тоді, коли у них виникає статевий потяг. Тварини йдуть на запах текучої суки. Є випадки, коли тварини у зграях боронять власну територію від собак-чужинців.
На людей, як правило, нападає поодинока тварина – годуюча самка. Вона захищає своє “гніздо” з цуценятами (це так звана материнська агресія). Є хижацька агресія: тварина може напасти на супротивника, якщо вона бачить, що він слабший (як правило, це діти). Якщо дитина проходить біля смітника, де годується одна собака або декілька, вони можуть покусати. Якщо пес одного разу напав на людину, він зробить це знову. Олександр Стаєнний каже, що, коли гуляє зі своїм собакою, а сусідський пес сторожить його, щоб вкусити, він імітує, що щось піднімає з землі і кидає...
А тим часом…
Гуляти з собаками центром Черкас заборонено!
Виконавчий комітет Черкаської міськради заборонив вигул собак на території навчальних закладів, медичних установ, на пляжах й у зонах відпочинку, у парках і скверах, а також на центральних вулицях і площах міста. На цих територіях чиновники встановлять відповідні попереджувальні таблички. Крім того, міськвиконком має намір до 1 вересня облаштувати спеціальні загальноміські майданчики для вигулу собак, а до 15 жовтня - прибудинкові майданчики для вигулу собак, де будуть установлені спеціальні ємності з пакетами для збору випорожнень тварин.

Кошачья Мама