1. как определить есть ли у котёнка глисты и какие средства от них использовать?
Теоретично можна, мабуть, здавати аналізи, але ми ніколи цим не заморочуємося, а "по умолчанію" проганяємо глистів регулярно. А найголовніше - перед вакцинацією.
Дронтал, цестал-кет, каніквантел, прател - це все добрі препарати, в таблетках. Таблетку треба розрахувати по вазі (з тенденцією: краще трохи більше, ніж недодати). Обов"язково повторити через 10-14 днів (справа в тому, що на личинок препарат не діє, томі їх треба "добити", коли вилупляться).
Віднедавна в нас є ще і геніальний препарат - ПРОФЕНДЕР німецької фірми "Баєр". Він справді капається на холку, діє на всіх глистів, і на личинок теж, повторювати не треба! І в крові залишається деякий час і діє профілактично.
Різниця в ціні: таблетки - 5-10 гр., Профендер - 35-40. Вибирайте самі!
2. нужно ли делать котёнку прививки, если да, то какие?
Вакцианція однозначно потрібна! Я завжди беру найдешевшу російську вакцину "Мультифел-4" і задоволена. Але знаю, що дехто надає перевагу дорожчим імпортним вакцинам.
Найголовніше тут - зробити все за правилами:
1) Обробити від бліх
2) Переконатися, що нема вушного кліща, якщо є - вилікувати.
3) прогнати глистів (якщо таблетками - то 2 рази)
4) вичекати тиждень після останньої глистогонки
5) безпосередньо перед вакцинацією пересвідчитись, що тварина клінічно здорова (нема поносу, рвоти, нормальна температура, гарний апетит)
6) вакцинувати
7) через 3 тижні - ревакцинація
8) через 2 тижні після ревакцианції можна вважати, що в кішки виробився імунітет і вона повністю вакцинована
3. если он домашний, нужно ли ему ошейник от блох?
Ні! нашийник від бліх взагалі - досить недобра річ: від них часто буває алергія, втрата апетитутощо.
Але в принципі протиблдишина обробка потрібна (бо блохи можуть принестися в квартиру з нашими ногами, від сусідів і.т.п.) Просто треба обробити від бліх якимось хорошим засобом.
Хороші засоби від бліх - Фронтлайн, Адвантеж, Больфо.
Ага! Ще є така можливість: існує такий чудо-засіб "СТРОНГХОЛД". Він капається на холку і діє одночасно проти бліх, кліщів, глистів (тільки круглих! але саме вони найчастіше трапляються в кішок). Ціна - бл. 60 гр.
4. в каком возрасте лучше делать стерилизацию?
Дівчинку - 6-7-8 місяців.
Хтось пише після першої тічки. А хтось наводить статистику, що якщо встигнути ДО першої тічки, то різко (в 50 разів!)зменшується імовірність онкозахворювань молочних залоз.
Щодо стерилізації - порекомендуємо Вам ще інших лікарів - стерилізують геніально! БЕз перебільшення!