«оотовары дл¤ кошек, собак. «оомагазин.
«оо–еформа - изменени¤ уже начались...
 
 
У Вас вопрос? - Помощник UA-Vet!Наши контактыХочу помочь!Как анонсировать мероприятие?

За тиждень у Луцьку отруїли 200 бродячих собак

Модераторы: Управляющий, ФинКом

За тиждень у Луцьку отруїли 200 бродячих собак

Сообщение alexandra » 18 мар 2010, 18:39

В обласному центрі Волині близько двох тижнів тому почали труїти бездомних собак, - стверджують представники Волинського товариства захисту тварин.

Голова Волинського товариства захисту тварин Дана Новарчук розповіла, що кілька годин тому на вулиці Кравчука волонтери знайшли труп собаки. Захисники тварин кажуть, що працівники КП «Луцькспецкомунтрансу» опікуються швидким зникненням тіла.

«Собак труять ліками від туберкульозу, запихаючи отруту в м'ясо», - каже Дана Новарчук. Тварина не вмирає миттєво, а мучиться більше 2 годин. Дізнатися, від чого померла тварина у Луцьку неможливо. Тому трупи виявлених тварин були передані у Львів для експертизи. На основі цього будуть порушені кримінальні справи. Захисники тварин стверджують, що у них є свідки, котрі бачили, як представники «Спекомунтрансу» розкидали отруєне м'ясо. Вони прагнуть, аби справа дійшла до суду.

«Якби тварин отруювали щурячою отрутою, то експертиза у Луцьку це показала б», - зауважує Новарчук. Тварина болюче вмирає із піною в роті. А отруєне м'ясо розкидали спочатку біля смітників, а тепер поблизу дитячих майданчиків, де його необережно можуть торкнутися діти. Біля смітників ним можуть «поласувати» і безхатченки. «У кожному районі Луцька дільничні інспектори засвідчили факти виявлення таких трупів собак. Ми подали заяви окрім міліції і до прокуратури,і до судів», - додала Дана Новарчук.

У коментарі «ВН» депутат Луцькради Сергій Григоренко стверджує, що навіть якщо вбити всіх бездомних собак у Луцьку, то вони прибіжать із навколишніх сіл. Тому відстріл себе не виправдовує. Програма дозволить «не плодити» нових собак. Щоправда, у міській казні немає 180 тисяч гривень на стерилізацію тварин, ось тисяч 15-20 знайдеться.

Проте ці кошти також не допоможуть у стерилізації тварин. Сто гривень коштує стерилізація однієї тварини. Майбутньою стерилізацією, якщо депутати таки приймуть цю програму, мають потурбуватися гицелі «Спекомунтрансу». Перепрофілюються на стерилізаторів і волонтери Волинського товариства захисту тварин.

Бюджетними коштами оплачуватимуть відлов та довіз тварин до бази стерилізації, котру планують облаштувати у селі Промінь поблизу Луцька. Тварини там відлежуватимуться після операції та повертатимуться у райони, звідки їх привезли.

Завтра депутати Луцькради планують повернутися до розгляду сесійних питань, у тому числі до питання стерилізації тварин. На сьогоднішній сесії Луцькради депутати відклали розгляд питання про програму стерилізації тварин. Її кошторис має складати 180 тисяч гривень. Вони стверджують, що раніше на відстріл тварин виділялася така ж сума.

Довідково:

За даними Волинського обласного товариства тварин, у Луцьку близько 4 тисяч бездомних собак. Тварин, що постійно перебувають на одному місті, - близько 300-400.

За даними «Спекомунтрансу» у минулі роки вони знищували 2 тисячі собак на рік. Нині дорослих собак правозахисники роздають у добрі руки, до 20-30, а цуценят і кошенят – до 200. А стерилізують щотижня від 5 до 7 тварин.
alexandra
 
Сообщения: 150
Зарегистрирован: 25 июн 2009, 15:33
Откуда: Г. Луцк, Волынская область

Вернуться в Луцкий

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

Акции форума помощи бездомным животнымФорум UA-Vet занял первое место!Специальные предложения. Товары для животных.