Зоотовары для кошек, собак. Зоомагазин.
Зоо–Реформа - изменения уже начались...
 
 
У Вас вопрос? - Помощник UA-Vet!Наши контактыХочу помочь!Как анонсировать мероприятие?

Анонс АЗОУ! ПІКЕТ 1.10.2009

 
 
Раздел предназначен для анонсирования и освещения мероприятий зоозащитного движения в Украине и за рубежом, в т.ч. с участием наших форумчан. Напоминаем, что Администрация не всегда согласна с проводимыми мероприятиями, освещаемыми в данном разделе.

Модераторы: Манула, Управляющий, ФинКом

Правила форума
[UA-VET] - отметка, размещаемая в заголовке темы о мероприятии, которое организовано форумом или официально поддерживается форумом
О том как получить поддержку Вашей акции форумом, читайте О темах в разделе мероприятия и поддержке их форумом

Анонс АЗОУ! ПІКЕТ 1.10.2009

Сообщение Artemon » 24 сен 2009, 19:35

Анонс
прес-конференції "STOP ЗООЦИДУ В УКРАЇНІ"
01.10.2009р. о 12-30 в приміщенні Української національної інформаційної агенції «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, буд.8 )
відбудеться прес-конференція «STOP ЗООЦИДУ В УКРАЇНІ», на яку знову, як і рік тому, з’їдуться представники зоозахисних організацій України, щоб розповісти, а часом і показати те, що ганьбить Україну перед цивілізованим світом. Після цього о 14-00 розпочнеться пікетування Кабінету Міністрів України.
Незважаючи на існування Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»:
- в багатьох містах все ще продовжується відстріл безпритульних тварин із застосуванням при цьому забороненого законом курареподібного препарату «дітілін»;
- місцеві програми масової стерилізації безпритульних тварин приймаються та фінансуються з єдиною метою - розкрадання бюджетних грошей;
- контроль з боку зацікавлених громадських організацій, який гарантований не тільки ст.34 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», а ще й Орхуською конвенцією (ратифікованою в Україні ще в 1999р.), повсюдно зухвало ігнорується;
- робоча група щодо розробки нормативно-правової бази, необхідної для реалізації Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», яку було створено рік тому за ініціативою зоозахисних організацій України при Мінприроди, не працює;
- Мінприроди на чолі з міністром Філіпчуком Г.Г. намагається на законодавчому рівні звільнитися від своїх обов’язків та перекласти їх на гіркозвісне ЖКГ.

Ні державні структури, ні органи місцевого самоврядування не спроможні вирішити проблему регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Страждають не тільки тварини, а й люди, що не можуть бути байдужими та втрачають своє здоров’я через неможливість вплинути на ситуацію, що склалася.

У прес-конференції візьмуть участь члени вищевказаної робочої групи, створеної при Мінприроди: А.В. Серпінська (Президент Київського товариства захисту тварин), О.М. Ратникова-фон Зассе (Директор Харківського Центру всиновлення тварин»), А.Л. Абрамова (Голова правління Слов’янського товариства захисту тварин «Вірність»), а також зоозахисники з різних регіонів України.
Аватара пользователя
Artemon
 
Сообщения: 23
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 22:46
Откуда: Portugal, Algarve

Re: Анонс АЗОУ! ПІКЕТ 1.10.2009

Сообщение Антисфен » 29 сен 2009, 13:38

UPD! Приходите все!

1 жовтня 2009 р. (четвер) о 12 годині 30 хв.
в Києві відбудеться прес-конференція
«STOP ЗООЦИДУ В УКРАЇНІ».
О 15 годині ПІКЕТ біля Кабміну.Відсутність державної політики в сфері захисту домашніх тварин (в тому числі і безпритульних) від жорстокого поводження призводить до повсякденного масового винищення тварин, а також культивує безвідповідальність власників домашніх тварин. Така основна теза учасників прес-конференції – представників зоозахисного руху різних регіонів України.
- Чому місцеві органи самоврядування не можуть ефективно виконувати Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» без реалізації державної політики в сфері зоозахисту?
- Як Кабінет Міністрів України «виконує» Закон «Про захист тварин від жорстокого поводження»?
- Що напрацювала робоча група по розробці нормативних підзаконих актів, що створена при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України?
- Як безпритульні тварини можуть захистити людину та попередити захворювання на сказ?
- Чому створення притулків і стерилізація безпритульних тварин не є ефективними в умовах української дійсності?
- Як регулюють чисельність небажаних тварин в містах і селах України?
- Яких змін та доповнень потребує Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження»?
Учасники конференції не тільки намагатимуться відповісти на дані запитання, але і познайомлять присутніх з основними етапами європейського досвіду в питаннях зооозахисту та регуляції чисельності тварин.
Прес-конференція відбудеться в приміщенні Української національної інформаційної агенції «Укрінформ» вул. Б. Хмельницького, буд. 8 . Пікет пройде в Маріїнському парку перед Кабінетом міністрів України.
До участі запрошуються ЗМІ, зоозахисники України та Європи, депутати, міська влада та всі бажаючі.
Организатори: правління АЗОУ.
Місце проведення: конференц-зал «Укрінформ» вул. Б. Хмельницького, буд.8.
Контакти: e-mail: Dog_salon_Artemon@bigmir.net, RGTFAS@yandex.ru
Луцюк Людмила Олександрівна (Рівне) 8(067) 985-27-38, 8(099) 654-46-09
Ісаєва Ніна Володимирівна (Донецьк) 8(050) 813-88-87
Абрамова Ганна Леонідівна (Слав’янськ) 8(050) 252-82-07
Ратнікова-Фон Зассе Олена Миколаївна(Харків) 8(095) 351-88-28
Махова Муза Олександрівна (Миколаїв) 8(063) 078-78-08
Серпінска Ася Вільгельмівна (Київ) 8(097) 564-59-07

Дякуємо за розуміння.

З повагою,
координатор АЗОУ Людмила Луцюк
Антисфен
 
Сообщения: 21
Зарегистрирован: 13 апр 2009, 16:09

Re: Анонс АЗОУ! ПІКЕТ 1.10.2009

Сообщение Artemon » 25 ноя 2009, 20:13

На виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України
від 07.10.2009 р. № 55608/1/1-09 Мінприроди в межах компетенції розглянуло звернення учасників пікету “Stop зооциду в Україні – II” від 01.10.2009 р. та повідомляє наступне.
Щодо внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту про ратифікацію Україною Європейської конвенції про захист домашніх тварин зазначимо таке:

Перший віце-прем’єр-міністр О. Турчинов дав доручення від 01.04.2009 р. № 14000/3/1-09 до листа Міністерства закордонних справ України від 26.03.2009 р. № 413/13-119-491 розглянути на предмет доцільності приєднання України до Європейської конвенції про захист домашніх тварин (Страсбург, 13 листопада 1987) (далі – Конвенція) та подати МЗС пропозиції для узагальнення (Мінагрополітики – скликання, Мінжитлокомунгосп, МОН, Мінприроди, Мін’юст та Держкомветмедицини).
На виконання вищезазначеного доручення Мінприроди листом від 09.04.2009 р. № 4668/11/10-09 повідомило Мінагрополітики про те, що не має заперечень проти приєднання до згаданої Конвенції.
Держкомветмедицини, на виконання згаданого доручення, запропонував визначити Мінприроди органом влади, відповідальним за підготовку пропозицій щодо приєднання до Європейської конвенції про захист домашніх тварин у порядку, визначеному Законом України «Про міжнародні договори України».
Зазначимо, що питання приєднання до Конвенції вимагає визначення фінансових наслідків вступу, зокрема, розміру та джерел сплати внесків до бюджетів цих організацій.
Відповідно до абзацу 14 статті 26 Закону України «Про державний бюджет на 2009 рік» (далі – Закон) у 2009 році вступ до міжнародних організацій і приєднання до міжнародних угод, умови членства в яких передбачають сплату внесків або здійснення будь-яких інших виплат за рахунок коштів державного бюджету, здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України в межах обсягів, визначених для цієї мети у додатку № 3 до цього Закону, та у порядку, визначеному Законом України «Про міжнародні договори України».
Мінприроди запропонувало Мінагрополітики визначити реальні джерела сплати внесків та опрацювати з Міністерством фінансів згадане питання.
Однак, листом від 13.10.2009 р. № 37-15-10/18667 Мінагрополітики зазначило, лише про те, що не заперечує щодо не заперечує щодо необхідності ратифікації Європейської конвенції про захист тварин від жорстокого поводження та прийме участь у розгляді відповідного законопроекту у разі його надходження.
На виконання чергового доручення наданого Кабінетом Міністрів України від 07.10.2009 р. № 56173/1/1-09 (Мінприроди – скликання, Мінагрополітики, Мінфін, Мін’юст та МЗС) Міністерство поінформувало, що здійснює доопрацювання проекту Закону України «Про приєднання України до Європейської Конвенції по захисту прав домашніх тварин» (Страсбург, 13 листопада 1987) та готує відповідний пакет документів для погодження заінтересованими центральними органами виконавчої влади, зокрема Мінагрополітики, Держкомветмедицини, Мінфіном, МЗС та Мін’юстом, після чого його буде подано на розгляд Уряду у встановленому законодавством порядку.
Крім того зазначимо, що проект Закону України «Про приєднання України до Європейської Конвенції по захисту прав домашніх тварин» (Страсбург, 13 листопада 1987) планується включити до орієнтовного плану законопроектних робіт на 2010 рік.
Щодо питання, пов’язаного з наданням повноважень підрозділам ветеринарної медицини здійснення оперативного контролю за дотриманням законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження інформуємо про наступне:
Мінприроди підтримує необхідність вжиття заходів, спрямованих на посилення контролю та нагляду за його виконанням.
Зазначимо, що статтею 32 "Нагляд органів внутрішніх справ за дотриманням цього Закону" визначено, що органи внутрішніх справ (патрульно-постова служба та дільничні інспектори міліції) здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження і утримання домашніх тварин.
Разом з тим, Мінприроди вважає, що, за досвідом інших країн, контроль та нагляд за виконанням законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження достатньо ефективно можуть здійснювати спеціалізовані підрозділи, представники яких, з одного боку, володіють фаховою підготовкою з питань біології тварин, що утримуються людиною, та ветеринарних і санітарно-епідеміологічних аспектів взаємовідносин тварин і людей, а з іншого боку – наділені повноваженнями притягувати порушників законодавства до відповідальності (ветеринарна поліція). Згадані у Законі патрульно-постова служба та дільничні інспектори міліції, на які покладено функції вжиття відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження і утримання домашніх тварин, не повню мірою відповідають цим критеріям.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про ветеринарну медицину" в Україні створено підрозділи ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів, положення про які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 395 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2008 № 306) (далі – Положення). Відповідно до п. 3 Положення, управління ветеринарної міліції є самостійним структурним підрозділом МВС, який організаційно підпорядковується одному із заступників Міністра внутрішніх справ згідно з розподілом обов’язків, а функціонально Держкомветмедицини. Таким чином, підрозділи ветеринарної міліції, на думку Мінприроди, відповідають вищезазначеним критеріям і могли б забезпечити належний контроль та нагляд за виконанням Закону.
Мінприроди листом від 08.05.09 № 6174/11/10-09 запропонувало Держкомветмедицини та МВС розглянути питання щодо розширення повноважень ветеринарної міліції з метою забезпечення ефективного контролю і нагляду за виконанням Закону шляхом внесення відповідних змін і доповнень до Закону України "Про ветеринарну медицину" та постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 395. Проте цю пропозицію Держкомветмедицини та МВС (листи від 15.06.2009 № 15-5-2-14/3413 та від 10.06.2009 № 10950/сн, відповідно) не підтримали, посилаючись на необхідність збільшення штатної чисельності підрозділів ветеринарної міліції та додаткових витрат з Державного бюджету України.
Таким чином, з урахуванням сучасного стану законодавства в сфері захисту тварин від жорстокого поводження, яким функції нагляду та контролю за дотриманням Закону в основному покладено на патрульно-постову службу та дільничних інспекторів міліції, вбачається за доцільне запропонувати МВС вжити належних заходів щодо суттєвого посилення ефективності згаданих підрозділів міліції у запобіганні проявів жорстокості відносно тварин та відповідного покарання порушників Закону у разі виявлення таких проявів. Доцільно також посилити координацію з громадськими інспекторами охорони навколишнього природного середовища та громадськими організаціями, які відповідно до статей 33, 34 Закону також мають право здійснювати контроль у сфері захисту тварин від жорстокого поводження.
Щодо питання розроблення та запровадження єдиних норм у сфері захисту тварин від жорстокого поводження та внесення відповідних змін до існуючих законів України та існуючих нормативно-правових актів, що випливають із Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», Мінприроди зазначає, що вживає усіх необхідних заходів, що спрямовані на розроблення нових або внесення змін до чинних нормативно-правових актів, які спрямовані на належну реалізацію вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».
Щодо питання встановлення більш жорсткої відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження та внесення змін з цією метою до Кримінального Кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначимо, що Міністерством на сьогодні опрацьовується питання підготовки відповідного законопроекту з метою внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 24, 89, 154), Кримінального кодексу (ст. 51) та Цивільного кодексу (ст. 32.)
Інші питання, зокрема, ті, що пов’язані із запровадженням навчальних та виховних закладах програм з екологічної етики та встановленням державного контролю за розмноженням домашніх тварин що мають власників, не належать до компетенції Мінприроди.

З повагою
Заступник Міністра І. Макаренко
Аватара пользователя
Artemon
 
Сообщения: 23
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 22:46
Откуда: Portugal, Algarve

Re: Анонс АЗОУ! ПІКЕТ 1.10.2009

Сообщение Artemon » 25 ноя 2009, 20:15

вимоги
УЧАСНИКІВ ПІКЕТУ «SТОР ЗООЦИДУ В УКРАЇНІ - II»
1 жовтня 2009р. м. Київ
Прем'єр-міністру України Ю.В. Тимошенко
Ключовим елементом Європейської та Євроатлантичної інтеграції України на шляху до демократії та прогресу є не тільки адаптація законодавства нашої країни до норм Європейського Союзу, а й що набагато складніше — створення умов для виконання цих норм. Ігнорування міжнародних стандартів захисту тварин, примітивний рівень державної політики у сфері захисту тварин від жорстокого поводження, відсутність навчальних і пропагандистських програм у сфері біоетичного виховання населення, анархія на муніципальному рівні у сфері поводження з домашніми та безпритульними тваринами та регулювання їх чисельності, що за умови відсутності державного та ігнорування громадського контролю призводить повсюдно до безмірної жорстокості, - всі ці фактори підривають моральні засади суспільства, негативно впливають на міжнародний імідж України, а також примушують страждати та втрачати своє здоров'я людей, які не можуть змиритися з подібним станом справ у країні, де вони живуть.
В зв'зку з цим ВИМАГАЄМО:
1. Терміново внести на розгляд Верховної Ради України урядовий законопроект про ратифікацію Україною Європейської конвенції про захист домашніх тварин 1987р.
2. Розробити дієві механізми реалізації державної політики у сфері захисту тварин від жорстокого поводження відповідно до ст. 27, 28 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»:

- наділити підрозділи ветеринарної міліції повноваженнями щодо здійснення оперативного контролю за дотриманням законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження;
- розробити та запровадити єдині норми у сфері захисту тварин від жорстокого поводження та внести необхідні зміни до існуючих законів України та існуючих нормативно-правових актів, що випливають із Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» відповідно до Розділу VI «Прикінцеві положення» цього Закону;

- запровадити в навчальних та виховних закладах освітні програми з екологічної етики;
- встановити більш жорстку відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження та внести для цього відповідні зміни в Кримінальний Кодекс України та Кодекс України про адміністративні правопорушення.
3. Встановити державний контроль за розмноженням домашніх тварин, що мають власників.
4. Зобов'язати Державний комітет ветеринарної медицини запровадити ефективну європейську методику вакцинації диких та домашніх тварин проти сказу, в тому числі із застосуванням пероральної вакцини, та заборонити нав'язування комунальним службам ганебної методики профілактики сказу шляхом знищення безпритульних тварин.
5. Звільнити Філіпчука Г.Г. з посади міністра навколишнього природного середовища України за невиконання ст.29 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та відсторонити заступника міністра навколишнього природного середовища України Мовчана М.М. від керівництва Міжвідомчою робочою групою щодо розробки нормативно-правових актів для реалізації вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» за персональну бездіяльність щодо забезпечення діяльності вищезазначеної робочої групи.
6. Передбачити в Державному бюджеті України на 2010р. кошти, необхідні для реалізації вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», в тому числі для створення в Міністерстві навколишнього природного середовища України відділу охорони домашніх тварин, на чолі якого мусить бути компетентний фахівець із числа відомих діячів зоозахисного руху України, а також для розробки Національної програми поводження з домашніми тваринами та регулювання їх чисельності гуманними методами.
Оргкомітет пікету
Аватара пользователя
Artemon
 
Сообщения: 23
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 22:46
Откуда: Portugal, Algarve

Re: Анонс АЗОУ! ПІКЕТ 1.10.2009

Сообщение Artemon » 25 ноя 2009, 20:15

вимоги
УЧАСНИКІВ ПІКЕТУ «SТОР ЗООЦИДУ В УКРАЇНІ - II»
1 жовтня 2009р. м. Київ
Прем'єр-міністру України Ю.В. Тимошенко
Ключовим елементом Європейської та Євроатлантичної інтеграції України на шляху до демократії та прогресу є не тільки адаптація законодавства нашої країни до норм Європейського Союзу, а й що набагато складніше — створення умов для виконання цих норм. Ігнорування міжнародних стандартів захисту тварин, примітивний рівень державної політики у сфері захисту тварин від жорстокого поводження, відсутність навчальних і пропагандистських програм у сфері біоетичного виховання населення, анархія на муніципальному рівні у сфері поводження з домашніми та безпритульними тваринами та регулювання їх чисельності, що за умови відсутності державного та ігнорування громадського контролю призводить повсюдно до безмірної жорстокості, - всі ці фактори підривають моральні засади суспільства, негативно впливають на міжнародний імідж України, а також примушують страждати та втрачати своє здоров'я людей, які не можуть змиритися з подібним станом справ у країні, де вони живуть.
В зв'зку з цим ВИМАГАЄМО:
1. Терміново внести на розгляд Верховної Ради України урядовий законопроект про ратифікацію Україною Європейської конвенції про захист домашніх тварин 1987р.
2. Розробити дієві механізми реалізації державної політики у сфері захисту тварин від жорстокого поводження відповідно до ст. 27, 28 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»:

- наділити підрозділи ветеринарної міліції повноваженнями щодо здійснення оперативного контролю за дотриманням законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження;
- розробити та запровадити єдині норми у сфері захисту тварин від жорстокого поводження та внести необхідні зміни до існуючих законів України та існуючих нормативно-правових актів, що випливають із Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» відповідно до Розділу VI «Прикінцеві положення» цього Закону;

- запровадити в навчальних та виховних закладах освітні програми з екологічної етики;
- встановити більш жорстку відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження та внести для цього відповідні зміни в Кримінальний Кодекс України та Кодекс України про адміністративні правопорушення.
3. Встановити державний контроль за розмноженням домашніх тварин, що мають власників.
4. Зобов'язати Державний комітет ветеринарної медицини запровадити ефективну європейську методику вакцинації диких та домашніх тварин проти сказу, в тому числі із застосуванням пероральної вакцини, та заборонити нав'язування комунальним службам ганебної методики профілактики сказу шляхом знищення безпритульних тварин.
5. Звільнити Філіпчука Г.Г. з посади міністра навколишнього природного середовища України за невиконання ст.29 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та відсторонити заступника міністра навколишнього природного середовища України Мовчана М.М. від керівництва Міжвідомчою робочою групою щодо розробки нормативно-правових актів для реалізації вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» за персональну бездіяльність щодо забезпечення діяльності вищезазначеної робочої групи.
6. Передбачити в Державному бюджеті України на 2010р. кошти, необхідні для реалізації вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», в тому числі для створення в Міністерстві навколишнього природного середовища України відділу охорони домашніх тварин, на чолі якого мусить бути компетентний фахівець із числа відомих діячів зоозахисного руху України, а також для розробки Національної програми поводження з домашніми тваринами та регулювання їх чисельності гуманними методами.
Оргкомітет пікету
Аватара пользователя
Artemon
 
Сообщения: 23
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 22:46
Откуда: Portugal, Algarve


Вернуться в Мероприятия

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 7

Акции форума помощи бездомным животнымФорум UA-Vet занял первое место!Специальные предложения. Товары для животных.