Зоотовары для кошек, собак. Зоомагазин.
Зоо–Реформа - изменения уже начались...
 
 
У Вас вопрос? - Помощник UA-Vet!Наши контактыХочу помочь!Как анонсировать мероприятие?

Про те, що киці не літають, як птиці :(

 
 
Рекомендации по кормлению, воспитанию, содержанию, лечению и т.д.

Модераторы: Управляющий, ФинКом

Правила форума
В данном разделе Вы найдете информацию людей, которые основываясь на своем практическом опыте, могут подсказать Вам как поступить в той или иной сложившейся ситуации. Вам следует знать, что рекомендации, которые даются в разделе - применимы к конкретно взятому случаю. А мнения, высказываемые участниками бесед - являются их личным мнением. В данном разделе НЕ консультируют Ветеринарные врачи. Помните - есть раздел Ветеринарная консультация.

Про те, що киці не літають, як птиці :(

Сообщение Nataly23 » 19 апр 2009, 20:13

Вот вытащила с Догги. Сейчас тема ооочень актуальна.

sola Lviv
Його знайшли восени маленьким брудним кошеням родичі моєї приятельки. Порятували, виходили. Дзвонили, консультувалися, не економили, не лінувалися, робили все, як треба. Ну, майже все: про те, що Кубик не переживе польоту з п"ятого поверха я їх попереджала, але пригріло сонечко, а центральне опалення не вимкнули... Словом на підвіконні котику сподобалося, а потім він розімлів, задрімав, потягнувся і... :cry:
Місяць тому я взяла інтерв"ю у "головного" котячого травматолога міста Львова. Інтерв"ю вийшло у квітневому номері журналу "Пес & Ko".
Наведу його тут ще раз, бо що ми ще можемо зробити, щоб зупинити цей конвейєр недбальства, як не попереджати, попереджати, попереджати.

Сезон невдалих польотів, або про те, що киці не літають, як птиці

Прийшла весна, а з нею і сезон котячих падінь. Усупереч поширеному міту, коти доволі часто падають з висоти і зазнають при цьому важких травм. За статистикою, вісім «польотів» із десяти закінчуються трагічно.
Про цю проблему ми розмовляли з Костянтином Луценком, лікарем ветеринарної медицини дрібних домашніх тварин, спеціалістом із ортопедії, травматології, неврології та офтальмології.

– Пане Костянтине, в нас у народі вважається, буцімто кіт нізащо не впаде з вікна чи балкону, бо він «не дурний», а якщо й упаде, то приземлиться на всі чотири лапи і йому «нічого не буде». Чи правда це?

Це вже як кому пощастить. Випадіння котів із вікон можна назвати сезонним захворюванням, і пов’язане воно з тим, що настає тепла пора року, і люди починають відчиняти вікна та балконні двері. Відтак сценарій приблизно такий: кішці цікаво, що робиться надворі, вона виходить на балкон, сідає, тут пролітає голуб чи горобець, у хижака спрацьовує мисливський рефлекс, кішка стрибає за здобиччю і падає. Крім того, якщо кіт чи кішка не кастровані, не стерилізовані, то їх тим більше приваблюють звуки і запахи з вулиці, вони втрачають пильність і опиняються на асфальті.

– Як часто це трапляється?

Насамперед це залежить від пори року. В «сезон», тобто з весни до осени, до нас із наслідками невдалого падіння приносять по два-три коти на тиждень – і це лише тільки в наш веткабінет!

– Чи є якісь типові травми при падінні?

Так, є. Існує так званий «синдром падіння з висоти у котів». Удар об землю, чи то тверду (асфальт), чи м’яку (приміром, квітник), спричиняє розщелину піднебіння. Тому після падіння лікар обов’язково мусить перевірити ротову порожнину кота на наявність розщелини твердого піднебіння.
– А як щодо «приземлення на всі чотири лапи»?

Все залежить від випадку, від того, чи тварина впала на тверду, чи на м’яку поверхню, та навіть якщо кіт встигає згрупуватися і приземлитися на всі чотири лапи, він може наколотися на щось гостре й проколоти собі, наприклад, грудну клітку.
Так, кішка групується, але якщо вона падає на тверду поверхню, то сила удару, кінетика, має на чомусь «погаситися». Як правило, це кісти п’ясті. При цьому ламаються кісточки на всіх чотирьох кінцівках. Тобто навіть якщо тварина впала вдало, але сама енергія падіння була досить великою, то вона мусить десь закінчитись – і тоді п’ясть бере удар на себе, виступаючи в ролі «бампера».
Це – при умові, якщо тварина приземлилася на всі чотири кінцівки. Якщо ж ні, то ламаються і стегнові, і плечові кості, і променева, і передпліччя і гомілка, і череп, і зуби, також зазнають ушкоджень м’які тканини.
Щодо групування у повітрі, то часто воно не спрацьовує, адже це секундна справа: раз – і все! Тобто якщо в процесі падіння тварина зачіпається за якусь перешкоду, наприклад, білизняну мотузку, чи підвіконня, чи гілочку, то це збиває групування, тварина починає групуватися спочатку і не встигає завершити цей процес до зустрічі з землею.

– Якщо ж господарі не вберегли свого улюбленця і лихо сталося – кіт упав, що повинен робити власник?

Якщо кіт впав і не рухається, то це важка травма. Як правило, кіт намагається все-таки кудись сховатися. Якщо ж він упав і лежить, то це може свідчити або про його смерть, або ж про травму хребта, різних його ділянок – шийного, грудного, поперекового. Знайшовши тварину у такому стані, потрібно усвідомлювати, що це може бути травма хребта і різкі рухи призведуть до її поглиблення. Тому треба покласти тварину на щось тверде – дошку, фанеру, картину – зафіксувати, наприклад, скотчем, і доправити у ветклініку.
Навіть із важкими травмами кінцівок, навіть із переломами кіт усе одно намагатиметься рухатися і сховатись. Часто трапляється так, що власники не відразу можуть знайти свою кішку, знаходять її лише через декілька днів – зневоднену, з кровотечею, нирковою недостатністю тощо.
Якщо тварина встає, але не на всі лапи, то це буде свідчити про травму якоїсь із кінцівок. Накласти шину тварині дуже важко: кішка перебуває в шоку, а це – лише покусані руки господаря і неадекватно накладена шина. Я рекомендую помістити тварину в простору клітку і принести її в клініку. Якщо ж із якихось причин немає такої можливості, то треба спробувати накласти шину, лубок, самостійно, але треба знати, що це не просто: на відміну від людини кінцівки кішки не такі прямолінійні, вони всі розташовані під кутом, з великою кількістю шерсті, великою кількістю м’язових тканин.

– Якщо власник знайшов свого улюбленця після невдалого «польоту», і в того на перший погляд нібито все гаразд. Чи залишається причина для хвилювання?

Якщо тварина падала зі значної висоти, то її у будь-якому разі варто показати ветеринару. Адже можливі внутрішні травми, такі, як розрив сечового міхура, перелом ребра з тяжкими наслідками для внутрішніх органів, розриви селезінки, печінки, внутрішні кровотечі. Звичайно, реальний стан після падіння може оцінити тільки лікар. Не слід забувати і про віддалені наслідки – негативний вплив стресу, в результаті якого можуть розпочатися різні захворювання, зокрема хвороби сечової системи. Переживши стрес від падіння, тварина може змінитися і психічно.

– Часто можна почути таке: «У мене вже дорослий кіт, він дожив до десяти років і жодного разу не падав». Чи означає, що він не впаде й у майбутньому?

Коти можуть падати в будь-якому віці, окремі з них – неодноразово протягом свого життя. Я знаю такого кота, який падав вісім разів, йому було дванадцять років, щороку він падав, отримував важкі травми і виживав. Кіт є кіт – інстинкт мисливця в ньому спрацьовує незалежно від віку.
Винятком може стати хіба що хвора тварина, яка не виявляє зацікавлення до життя.
У практиці доводилося зустрічати і старих, і молодих «літунів». Але молодих – у віці до двох років – більше.
Кастрація знижує ризик випадіння з вікна. Адже одна з причин, що примушує тварину шукати собі «пригод на голову», – це статеві гормони. Отже, загалом є три причини випадіння котів із вікон: статевий потяг, природна допитливість і мисливський інстинкт.

– То як же запобігти випадінню кота з вікна чи балкону?

Насамперед слід розуміти цю проблему. Усвідомлювати, на якому поверсі живеш.
Дозволяти гуляти на вікні чи на балконі лише під наглядом, якщо ж такий нагляд неможливий, то краще зачинити вікна і балконні двері. Як я вже казав, до певної міри профілактичним заходом проти випадіння з вікна може стати й кастрація.
Пластикові вікна, які відчиняються під кутом, теж можуть становити неабияку небезпеку для вашої киці – відомі випадки, коли тварина задихнулася, запхавши голову у щілину.
Хотілось би ще згадати про нашийники: якщо існує ризик падіння тварини з висоти, то нашийник їй тільки зашкодить, бо на ньому вона може повиснути. Взагалі, кішці, яка гуляє надворі, не можна вдягати нашийник – надто велика небезпека того, що тварина зачепиться за щось, впаде в паніку й задихнеться.
,,,,,,,,,,,,,,
Усвідомлюючи небезпеку, що чатує на муркотливого хижака за вікном, відповідальні власники знайшли спосіб, як уберегти свого улюбленця від падіння. Це – сітки на вікнах та балконах. У деяких країнах такі сітки вже давно ввійшли до постійного асортименту зоомагазинів. У нас же любителям котів пропонується задіяти свою фантазію та кмітливість. Сітки можуть бути металевими або пластиковими. Головне – це надійність самої сітки та конструкції загалом. На фото – декілька цікавих варіантів розв’язання проблеми. Можливо, ідеї інших турботливих господарів наштовхнуть вас на власні оригінальні рішення.



Emma
Мой опыт: из 4-х деревянных реек сбивается каркас, гвоздиками прибивается тонкая металлич. сетка, вставляется в проем открытого окна, закрепляется клиньями. Дешево, просто, удобно, легко сделать любому, даже одинокой женщине.
megera Киев
Оо писал(а):
Есть разнообразные виды и размеры, можно закрывать окна и не только.
http://www.sitka.com.ua/index.php?lang=ua

ALIEN
Вчера мой любимый Марсик умудрился просочиться в форточку на балконе и вылезти по виногралнику , что прилегает к балкону куда-то вверх. Почему куда-то? Потому что было уже 12 ночи и кроме шуршания листьев я ничего не видела. Подобная ситуация у нас уже была, но это было днем и он не лез выше 3-го этажа ( мы живем на 2-м). В этот раз он полез гораздо выше , побродил по чужим балконам, пару раз чуть не сорвался вниз ( я накануне ему обстригла когти чтоб он не царапал Пумку, она у нас девочка нежная) Но кто же знал что он так вот поступит.
Проторчав на балконе 1 час с фанариком и задратой головой я перестала слышать мяуканье и шорох. Видать он зашел на чей-то балкон и решил там остановиться. Меня охватила паника, ведь это стояк другого подъезда и там у многих есть собаки. Что может сделать пес или его хозяин если увидит утром на балконе котика?... Вобщем прошло еще 2 часа и Марсика удалось таки затянуть домой. Он посидел на чужом балконе, подумал что это не его тарелка и полез вниз. Попытки были "жесткими" и он решил поползти мордой вниз! Когда я его увидела свисающим в виногаднике уже на нашем балконе, поняла что он застрял и ему страшно. Тут уже было проще, взяла за шкирку и вытянула. Я думала после такого шока он не будет проявлять интерес к балкону хотябы пару дней, ан нет! Он тут же, ощутив себя героем, полез обратно, но не тут-то было! Я порылась в этой темке и с утра пошла в хозяйственный магазин. К моему удивлению я таки нашла там сетку, ту что зовется " малярная", она железная и довольно прочная. 1 метр - 9 грн. Купила 4 метра на 2 стратегических окна+ там же меня осинило купить степлер, тот что пробивает древесину, метал, гипс и пластик. Степлер -43 грн. ( были и дешевле) Сегодня буду ставить сетку. Мне нужны котики , а не птички ;)

KOT
для любых МП окон можно заказать москитные сетки .... очень помогают..
ну и смотреть надо за животиной, если она конечно дорога ...
животные страдают от человеческой глупости и наплевательского отношения ..

Jussi
Сетки на МП ой как не надежны!!!
Недавно поменяли одно окно на МП с сеткой, что бы оградить наших котявок от птичек. И спокойно спали этим летом с открытым окном в жаркие дни - оно же с сеткой. С месяц назад топаю ночью мимо кухни и вижу висящую сетку и всего одного кота на подоконнике...
Благо живем на втором этаже (специально продавали-покупали с девятого на первые три этажа, чтоб оградить котят от трагедии) Свою красавицу мы нашли в ту же ночь - отделалась легкой встряской, НО!
ВСЕ окна с сеткой открываются только в нашем присутствии! А ночью только вентилятор :?
Ситуация: сетка крепится к окну специальной рамой, но когда кошка попыталась поймать ночного комарика/мотылька и полезла по сетке вверх та под весом кошки (около 2 кг) просто выскользнула из рамы.... В итоге муж благополучно вправил ее наместо и вроде ничего и не было
Как можно более надежней закрепить??? Может кто-то делал? К МП гвоздями ж не прибить :(

KOT
Jussi писал(а):
Как можно более надежней закрепить??? Может кто-то делал? К МП гвоздями ж не прибить :(
шурупами в пластик легко ...
потому и писал про то, что смотреть за животиной надо ...
я окна только откидываю, не открываю ... котейку 4 кг сетка конечно не выдержит ...
без присмотру либо щелевая вентиляция, либо полностью закрыто ...
вентилятор или кондиционер при необходимости ...

Jussi
эх, моя шустрая - через откинутое все норовит пролезть, если не пролазит - подпрыгивает повыше :(

fejo
а я своего "обуваю" в поводок кошачий, там шлейка не только на голе, а и на пузе. фигня конечно, но что есть.

Tatn
Очень полезная тема. Очень много моих знакомых, в принципе, неглупых и добрых людей, лишились своих котофеев именно таким образом :(((
У нас дома окно давно перекрыто металлической сеткой - вполне эстетично, а главное, спокойно :)
Ещё недавно слышала историю про то, что кот может задохнуться, застряв в металлопластиковом окне, когда его створка открыта эмм.. только вверху (понятно?). Типа, кот может прыгнуть, стремясь проникнуть в щель вверху окна, соскочить по скользкому пластику и головой застрять в щели о_О
Смотрела на своё окно - вполне реально...

Про падающих котов:
Гуляли мы с мои МЧ поздно вечером, я, как настоящий кошатник слышу настырное мауканье. Начинаю лазить по кустам под домом в поисках страждущего. Не понимаю, откуда раздаётся звук. И тут МЧ, указывая куда-то вверх, говорит: "Посмотри-ка туда".
В открытой форточке кухонного окна 4-го этажа мечется чёрный, совершенно незаметный в темноте, котёнок. Тут зверь спускается на металлический подоконник снаружи окна и явно начинает целиться для прыжка вниз!!! о_О
В каком-то шоковом состоянии я стягиваю с себя плащ, мы с парнем растягиваем его под окном и.... это дебилище прыгает!!! До сих пор помню эти четыре растопыренные лапки!))) Котёнка мы поймали и наутро отнесли хозяину (ночью его дома не было). Хозяин почесал тыкву и сообщил, что только что забрал котёнка от мамы и не подумал (...), что малой может куда-то в испуге один ночью из чужого дома ломиться!!!
Мы попросили его впредь закрывать окно, на что он радостно сообщил, что передаст другу, к которому котёнок переезжает... Друг живёт на 16-м этаже(((
Очень надеюсь, что кот больше не будет прыгать, может, он хоть чуточку испугался тогда, прыгая?...

Joker
Есть мелкие металлические сетки, может, есть смысл их цеплять, а не москитки?

sola
Цитата:
Ещё недавно слышала историю про то, что кот может задохнуться, застряв в металлопластиковом окне, когда его створка открыта эмм.. только вверху (понятно?). Типа, кот может прыгнуть, стремясь проникнуть в щель вверху окна, соскочить по скользкому пластику и головой застрять в щели о_О
Смотрела на своё окно - вполне реально...
Реально :(
Ось так


Joker
Мой кот раз так застрял! Захожу в комнату, а он кряхтит и башкой в окне. Ну, я его вытащила, он покашлял и оклемался. Зато больше в форточку ни-ни :)

Alessyer
ну у меня у мамы окна где-то выше середины на проветривание открываются, а не так, как на рисунке - мои не достают))
а живем на втором этаже - когда делали ремонт набалконе кот убегал раз 20 - при чем он гадина не спрыгивает, а десантируется - сначала по балкону, потом по газовой трубе, на козырек подезда, на подоконник первого этажа и оп-ля-ля - свобода - а ты за это время только добегаешь до дверей

Лисса
Цитата:
мамы окна где-то выше середины на проветривание открываются, а не так, как на рисунке - мои не достают))
рисунок то пример, а вообще, МП окна стандартно открываются и кот без проблем может попытаться улизнуть и застрять. Прыгают то они хорошо и высоко.

Alessyer
ну честно говоря, мои то ли недодумываются, то ли просто не способны так запрыгнять - это ж надо не запыгивать,а осторожно пролазить - в общем не знаю

Nadiua
блин , а мою выдру так и тяне то на балкон то на окно ....один раз уже летала , с 5 го ,слава богу не разбила ничего и не сломала ....А недавно вообще на балконе синичку поймала и притащила хвастатся ...синичку увы не спасти уже было ,но зато получила газетой по жопе , что б не охотилась,хотя ей по моему до лампочки .
Вложения

[Расширение jpg было запрещено, вложение больше недоступно.]

Изображение
Аватара пользователя
Nataly23
Старожил
 
Сообщения: 1958
Зарегистрирован: 05 апр 2009, 10:17
Откуда: Русановка

Re: Про те, що киці не літають, як птиці :(

Сообщение Ангелина » 18 май 2013, 18:30

:bo:
Ангелина
Старожил
 
Сообщения: 5277
Зарегистрирован: 22 мар 2010, 16:55


Вернуться в Советы опытных владельцев

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 4

Акции форума помощи бездомным животнымФорум UA-Vet занял первое место!Специальные предложения. Товары для животных.