Зоотовары для кошек, собак. Зоомагазин.
Зоо–Реформа - изменения уже начались...
 
 
У Вас вопрос? - Помощник UA-Vet!Наши контактыХочу помочь!Как анонсировать мероприятие?

Тексти щотижневих радіопередач

 
 
Акції, міроприємства, масові заходи та повідомлення у ЗМІ, що стосуються тварин

Модераторы: sola, а-лиса, vivi, moresai, Управляющий, ФинКом

Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 07 апр 2009, 23:38

!!!Окремий сюжет про проблему безпритульних тварин вийде на Львівському обласному радіо (брехунець) в програмі "Довкілля" 9 квітня, приблизно між 18.30 і 19.00.
---------------------------------

Ми маємо по дві хвилини щотижня на Львіському обласному радіо ("брехунець" або FM 67).
Виходимо в ефіт щосереди бл. 15:40
і в повторі - щочетверга бл. 8:20

-------------------------------------------------
Текст передачі від 21-22 січня

Безпритульні тварини – це проблема, актуальна для кожного міста України.
У Львові єдиною організацією, яка постійно й послідовно займається нашими чотирилапими співмешканцями є Львівське товариство захисту тварин, яка від 1992 року опікується притулком Милосердя.
У нашій рубриці ми розповідатимемо Вам, чим займаються волонтери притулку, як виглядає ситуація з безпритульними тваринами у Львові і як вирішується ця проблема в нашому місті, в Україні й у світі.

Сьогодні ми розповімо вам, звідки беруться бездомні тварини. Джерело їхньої появи на наших вулицях – це насамперед викинуті або загублені собаки і кішки. Так! Саме вони, а не ті, які народилися на вулиці, тобто первинно бездомні, становлять більшу частину хвостатих волоцюг.

Близько 10 відсотків мешканців нашого міста утримують в себе в будинку чи квартирі собаку або кішку. Щороку львів’яни гублять понад тисячу домашніх тварин, з них тільки десять відсотків знаходять господаря. На жаль, у нас ще не запроваджено систему чіпування тварин – тобто введення під шкіру мікроскопічної капсули з електронною інформацією, ба навіть ярлик з телефоном і адресою власника рідко побачиш на нашийнику собаки.
Часто люди, котрі завели собі тварину необдумано, позбавляються її просто викидаючи на вулицю. Серед них особливо часто трапляються собаки бійцівських порід, з якими власники не змогли впоратися.
Одна з причин, через яку люди викидають тварин – непопулярність такої операції, як стерилізація і кастрація собак і кішок. Попри те що в цивілізованому світі це – дуже поширена практика, більшість українців все ще вважають негуманним стерилізувати свого улюбленця. Особливо це упередження розповсюджене серед мешканців провінційних містечок і сіл.
Несвідомі власники тварин топлять новонароджених кошенят і цуценят. А дехто просто вивозить їх за місто і залишає на розсуд долі. Так поповнюється і без того незліченна армія бездомних тварин.

Частині з них пощастило потрапити в поле зору волонтерів львівського товариства захисту тварин. Зараз у них під опікою декілька десятків котів і понад двісті собак, серед яких
Чотирирічний кокер-спанієль Честер
Дворічний ротвейлер Даник
Півторарічна ротвейлерка Найда
П’ятирічна боксера Дуся
Старенький бультер’єр Каспер
Шестирічний стафордшир-рекордсмен Джек
І багато-багато інших тварин - породистих і метисів, різного віку, розміру і масті потрапили до притулку Милосердя.
Але звісно, жоден притулок не замінить собаці або кішці власного дому і люблячих господарів.
Якщо ви хочете взяти одну з цих тварин на утримання або допомогти Львівському товариству захисту тварин, телефонуйте за номером:
243 41 53
На завершення наведемо висловлювання великого німецького теолога, лікаря, філософа-гуманіста Альберта Швайцера:
«Щоби зрозуміти, чи є у тварини душа, – писав він, – треба самому мати душу.»


Текст передачі від 28 і 29 січня
Минулого тижня у нашій рубриці ми пояснили, звідки беруться безпритульні тварини. Сьогодні ж розповімо, як вирішують цю проблему в світі.
Світова практика показує, що проблема чотирилапих волоцюг існує там, де держава не бере під свій контроль розведення тварин. У цивілізованих країнах громадяни, які не стерилізують своїх домашніх улюбленців, платять вищі податки. Хибна думка про те, що, мовляв, тварині треба обов’язково «дати народити», на жаль, усе ще поширена в Україні, і саме вона є першопричиною проблеми.
Пам’ятайте: за 6 років пара кішок здатна привести на світ 420 000 нащадків, пара собак — 67 000!
Ще один бік справи – комерційні розплідники. Багато хто в Україні зайнявся розведенням модних порід. Це доволі прибутковий бізнес, адже наші люди, на жаль, часто вибирають собі тварину «під колір шпалер». Звісно, збалансувати попит і пропозицію буває складно, і завжди залишається нереалізований товар. В результаті велетенський потік непроданих або селекційно «вибракуваних», «другосортних» тварин потрапляє на вулицю. На Заході торгівля тваринами суворо регламентована, цю діяльність обкладено високими податками, тому розплідників там одиниці.
Тож стерилізація домашніх тварин і жорсткі обмеження у комерційному розведенні – це перший крок у вирішенні проблеми бездомних тварин.
Другим кроком є стерилізація вуличних собак і котів. Причому ефекту можна досягти лише в разі одночасної стерилізації понад вісімдесяти відсотків самок.
Третій крок – зміна суспільної свідомості. Думка про те, що брати в дім тварину слід із співчуття, а не заради престижу, стала сьогодні нормою в цивілізованих країнах. Натомість Україна все ще переживає снобістський бум. У Західній Європі й Пн. Америці існує маса соціальних програм у ЗМІ, що популяризують прилаштування тварин із притулків. До цього залучають авторитетних особистостей, «зірок». Придбання тварини з притулку там заохочується звільненням від податків і сприймається як акт допомоги державі у рішенні серйозної соціальної проблеми.
У нашому місті ж наразі цією проблемою послідовно й наполегливо займається лише громадська організація – Львівське товариство захисту тварин.
Під опікою його волонтерів понад двісті собак, серед яких
Шестирічний стафордшир-рекордсмен Джек
Молода стафордширка Берта
Півторарічна ротвейлерка Найда
П’ятирічна боксера Дуся
Старенький бультер’єр Каспер
І багато-багато інших тварин, породистих і метисів, різного віку, розміру і масті.
Минулого тижня у маршрутці №50 було знайдено молоду собачку, дуже схожу на далматинку. Волонтери притулку сподіваються, що вона загубилася, і її господар незабаром знайдеться.
Якщо ви хочете взяти одну з цих тварин на утримання або допомогти Львівському товариству захисту тварин, телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!


Текст передач від 4-5 лютого
У попередніх випусках ми розповіли, звідки беруться безпритульні тварини і як вирішують цю проблему в цивілізованих країнах.
Сьогодні ж доведемо, що знищення чотирилапих волоцюг не лише негуманне й протизаконне, але й неефективне та економічно нерентабельне.

Існуюча система регулювання чисельності міських бездомних тварин функціонує в Україні вже багато десятиліть. Її основним методом є відлов тварин з подальшим умертвінням, хоча поряд із цим подекуди, особливо у невеличких містах практикують і масові отруєння просто на вулицях або й відстріл. Але попри масштабність заходів, система знищення роками фактично лише підтримує статус кво чисельності бездомних собак. Чому так?

Відповідь на це питання дає така галузь біології як популяційна екологія. Одним із найбільших здобутків цієї науки є відкриття здатності біологічних популяцій до саморегуляції. Біологічна популяція постійно прагне до динамічної рівноваги. Зазвичай, досягнувши певної густини населення вона знижує темпи приросту і підтримує чисельність на певному рівні, не допускаючи надмірної експлуатації ресурсів. На підвищену ж смертність біологічна популяція реагує підвищеними темпами розмноження. Вчені довели, що
– знищення вуличних тварин неефективне, бо територія, що звільнилася після відлову, заселяється іншими особинами протягом 2-3 тижнів;
– в результаті відлову відбувається омолодження популяції й посилюється міграція тварин; а це погіршує епідеміологічну ситуацію, адже збільшується ареал поширення захворювань.
– безпритульні собаки й кішки є утилізаторами відходів і виступають як харчовий конкурент щурам і мишам, тобто вони є вагомим фактором у боротьбі з гризунами.
Російські екологи з жахом пригадують початок 80-х, коли після Олімпійських ігор у сотні разів зросла московська популяція щурів. Причиною цього став масовий відстріл собак напередодні Олімпіади.
Однак гризуни – не єдина небезпека:
– бездомні собаки і коти є природним екологічним бар’єром на шляху проникнення у міське середовище диких тварин (лисиць, вовків тощо);
приміром у Лондон на місце виловлених бродячих псів прийшли лисиці. Головний біль нью-йоркської влади – дрібні гризуни, берлінців турбують єноти.

Отже, знищення безпритульних тварин – жорстоке за формою, неетичне, протизаконне, фінансово збиткове, ненаукове і абсолютно неефективне.
Альтернативною стратегією система масової стерилізації. Про її переваги ми розповімо вам в одному з наступних випусків.

Львівське товариство захисту тварин виступає за гуманне й цивілізоване вирішення проблеми. Під опікою волонтерів товариства понад двісті собак і декілька десятків котів.
Зараз на люблячих господарів чекають
–стафордшир-рекордсмен Джек
–боксерка Дуся
–буль-тер’єр Каспер
–стафордширка Берта
Є тут і коти, наприклад,
– чарівна зеленоока Сюзанна – класичний перс-шиншила
або мармурова красуня Сольвейг– метис перса і сибіряка
А також багато-багато інших тварин – породистих і метисів, різного віку, розміру й масті.
Якщо ви хочете взяти одну з них тварин на утримання або допомогти Львівському товариству захисту тварин, телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!


Текст радіопередачі 11 і 12 лютого.
Знищення безпритульних тварин не лише негуманне й протизаконне, але й неефективне та ненаукове. Альтернатива цьому є. Однак для її успіху потрібні зусилля багатьох людей і організацій. Це програма масової стерилізації безпритульних тварин, а також добровільної стерилізації домашніх улюбленців. Адже лише так можна попередити появу на світ цуценят і кошенят, які, ймовірно, так ніколи і не знайдуть дому.
Результат від запровадження програм стерилізації може стати помітним вже через декілька років.
Звісно, такі програми потребують ретельного планування, фінансування і координації. Як показав зарубіжний досвід, найуспішнішими є програми контролю за популяцією там, де в них беруть активну участь ветеринарні клініки. Не останню роль відіграє зниження вартості операції. Державне або комунальне субсидіювання ветеринарних клінік змогло б зробити подібні операції доступнішими. Хоча слід відмітити, що деякі українські ветеринари вже зараз стерилізують вуличних тварин на благодійних засадах. Однак ще раз наголошуємо: стерилізувати слід не лише безпритульних, але й хатніх тварин.
У США найуспішнішою вважають співпрацю між притулками, ветеринарами і муніципальними службами в штаті Нью-Джерсі. За законами цього штату, людина, що бере собі собаку чи кішку з притулку, має право стерилізувати тварину за пільговою ціною – лише $20, а бідні громадяни – взагалі за $10. Програма пільгової стерилізації штату Нью-Джерсі фінансується коштом підвищених податків на утримання нестерилізованих собак і кішок. При цьому ні штат, ні муніципалітет не несуть жодних затрат. І ось результат: За перші вісім років було стерилізовано 25.000 домашніх улюбленців. За цей же період число зданих у притулки і відловлених на вулицях бездомних тварин скоротилося аж у чотири рази.
Отже, потрібно запроваджувати комунальну програму, а заразом інформувати людей про переваги стерилізації, доносити до них сувору правду про життя безпритульних і покинутих тварин.

Звертаємо Вашу увагу на те, що Львівське товариство захисту тварин прагне гуманного й цивілізованого вирішення проблеми.
Під опікою волонтерів товариства понад двісті собак і декілька десятків котів.

Зараз на люблячих господарів чекають
–стафордшир-рекордсмен Джек
–боксерка Дуся
–буль-тер’єр Каспер
–стафордширка Берта
–далматинка Міра, яку було знайдено в маршрутці номер 50
–і нове надходження – дворічний пітбуль Граф

Є тут і розкішні кішки, наприклад,
–метис перса і сибіряка Сольвейґ
або
-чорний короткошерстий красень орієнтального типу Самсунґ
А також багато-багато інших тварин – породистих і метисів, різного віку, розміру й масті.

Якщо ви маєте час і бажання долучитися до роботи в притулку, надати йому допомогу чи взяти якусь тварину на утримання, телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!


18-19 лютого
25-26 лютого

Текст радіопередачі від 4 і 5 березня

1-го березня ми відзначили дуже симпатичне свято – Міжнародний день котів. День для цього свята було обрано невипадково – адже початок весни серед іншого асоціюється у нас і з котячими концертами, інколи вкрай надокучливими.
Ми вже неодноразово розповідали про те, що шляхом стерилізації тварин можна вирішити проблему з безпритульними чотирилапими на наших вулицях. Сьогодні ж покажемо, як це нескладне хірургічне втручання може позитивно вплинути на долю конкретної тварини.

Цю історію ми взяли з календаря, що його видало Львівське товариство захисту тварин. Портрет її героїні – киці Марселли прикрашає березневу сторінку календаря, позаяк це трапилося рівно рік тому, навесні.
Пухнасту, зґрабну кішечку якісь люди принесли до зоокрамниці на вулиці Чупринки в коробці, поставили під порогом і з вигуком «Здайте її кудись, бо набридла!» – втекли. Продавчиня спочатку розгубилася, та потім зателефонувала до Львівського Товариства захисту тварин. Волонтери приїхали, забрали перелякану кицю додому і першого ж вечора зрозуміли причину такої дивної поведінки попередніх власників: чорно-біла красуня мала неабиякий темперамент і свої дівочі мрії формулювала голосно і чітко. Про сон під такі серенади годі було й думати.
Може, якби попередні власники знали, що стерилізація не лише позбавить їх клопоту з кошенятами, але й позитивно вплине на поведінку тварини та її здоров»я, вони не вчинили б так ганебно. Страшно подумати, що могло би статися з цією ніжною домашньою тваринкою, якби вона опинилася на вулиці.
Але в цієї історії щасливий кінець: після стерилізації до Марселли негайно ж повернувся її ангельський характер. Волонтери Львівського товариства захисту тварин швидко знайшли їй нову господиню. І тепер Марселла – всезагальна хатня улюблениця.

Саме прилаштування зраджених і викинутих собак і котів у нові сім»ї і є основною метою діяльності Львівського товариства захисту тварин. Під опікою товариства – понад двісті собак і декілька десятків котів. На свій другий шанс уже доволі давно чекають
– Надзвичайно лагідна півторарічна стафордширка Берта
– Дворічний пітбуль Ґраф
А також нові надходження:
– життєрадісний чотирирічний кокер-спаниель
– І справжній молодий німецький вівчур
та багато-багато інших – великих і малих, кудлатих і гладкошерстих.
До речі, всіх без винятку дорослих котів і кішок і багатьох дорослих собак товариство віддає у добрі руки уже кастрованими або стерилізованими!

Звертаємо Вашу увагу на те, що волонтери Львівського товариства захисту тварин ніколи не збирають пожертв на вулицях нашого міста. Звичайно, товариство потребує допомоги громадян, але тільки в законній і цивілізованій формі.
Тож якщо Ви маєте бажання допомогти товариству або взяти собі кішку чи собаку, телефонуйте за номером: 243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!


Текст радіопередачі 11 і 12 березня

Минулого тижня Львів знову став кісткою у горлі українських комуністів, цього разу із дещо незвичної нагоди. На шпальтах газет і інтернет-ресурсів замайоріли заголовки на кшталт: «Симоненко перейнявся стерилізацією кішок», «Симоненка обурює стерилізація котів» тощо.

– На стерилізацію кішки у Львові виділяється 100 гривень, а на стерилізацію кота – 50, – цитує лідера Компартії «Укр Правда». – А ці кошти треба використати на впровадження антикризових заходів!

Вочевидь Петро Симоненко не до кінця розібрався в інформації, що так зачепила його за живе. Акція із безкоштовної стерилізації, що й справді пройшла у Львові в супроводі доволі гучної піар-компанії, була суто ініціативою керівництва ЛКП «Лев». Озвучені цифри – 50 і 100 гривень – це лише собівартість таких операцій. Ніхто нікому цих коштів не виділяв. П’ятеро котів було прооперовано за рахунок резервів комунального підприємства, і , мабуть, можна сподіватися, що це все-таки не суттєво вплинуло на антикризову програму уряду.

Натомість репліка комуніста дає нам привід пригадати, як виглядала ситуація із захистом тварин у радянські часи.

У той час, як в цивілізованих країнах Заходу розроблялися і десятиріччями впроваджувалися програми із стерилізації як гуманного вирішення проблеми безпритульних тварин, у Радянському Союзі, існування цієї проблеми – як зрештою і багатьох інших – просто заперечували. Тож не дивно, що у спадок від комуністичного панування ми отримали ще й цю проблему – чотирилапих волоцюг і загальну низьку культуру утримання домашніх тварин.

Єдиним засобом боротьби з вуличними собаками і котами в Радянському Союзі був відлов із подальшим варварським убивством, або ж відстріл просто на вулицях. Частину тварин перепродували на жорстокі досліди в наукові установи або на шкуродерні. Інших – утилізували. «Співчуття», «милосердя» – таких понять не існувало у словнику партійних функціонерів – ні щодо людей, ні тим паче до тварин. Утилізація – ось єдиний термін, що ним послуговувалися працівники так званих державних ветеринарних станцій, де відловлені тварини утримувалися в жахливих умовах, а працювали здебільшого особи з кримінальним минулим.

Люди, які відчайдушно намагалися хоч якось протистояти цій системі і рятувати хоча б частину тварин від смерті, мали єдину можливість – створювати домашні притулки. Та вони зазвичай ставали жертвами цькування з боку сусідів та ЖЕКів. Це був шлях постійних поневірянь. Часто-густо таких людей запроторювали до психічної лікарні, тварин здавали до шкуродерні, а квартиру конфісковували на користь держави. Таким чином тоталітарний режим тиснув на будь-які прояви людяності. Такою була і ще великою мірою є успадкована нами мораль тих часів. Захищати тварин більшості людей совєтського способу мислення – а до них, очевидно, належать і сучасні українські комуністи – видається чимось недоречним.

Тож не дивно, що перший в Україні притулок для тварин – а саме притулок «Милосердя» Львівського товариства захисту тварин було засновано лише 1992 року.

Зараз під опікою товариства – понад двісті собак і декілька десятків котів. На свій другий шанс чекають
–лагідна півторарічна стафордширка Берта
– дворічний пітбуль Ґраф
– життєрадісний чотирирічний спаниель
та багато-багато інших – великих і малих, породистих і безпородних.
Майте на увазі, всіх дорослих котів і кішок і багатьох дорослих собак товариство віддає у добрі руки уже кастрованими або стерилізованими!

Увага! В районі Майорівки знайдено молоду, дуже виснажену собачку породи французький бульдог. Маємо надію, що господар її шукає!

Звертаємо Вашу увагу на те, що волонтери Львівського товариства захисту тварин НІКОЛИ НЕ збирають пожертви на вулицях нашого міста.
Товариство потребує допомоги громадян, але тільки в законній і цивілізованій формі.

Тож якщо Ви маєте бажання допомогти товариству або взяти собі кішку чи собаку, телефонуйте за номером: 243 41 53

Будьте відповідальними за тих, кого приручили!


Текст радіопередачі 18 і 19 березня

Минулого тижня в рамках співпраці між Львівським товариством захисту тварин і німецькими зоозахисниками чергову партію львівських кішок і котів було вивезено до Німеччини – у притулок Франкфурта на Майні. Тут, у Львові ці дев'ятеро муркотунів були нікому не потрібні, натомість тепер на Заході вони мають набагато кращі шанси знайти господаря.

Єдиною вадою цих тварин було те, що вони вже не кошенята.
На жаль, на відміну від німців, більшість наших громадян, вирішивши завести собі домашнього улюбленця, зазвичай шукають цуценя або кошеня, навіть не розглядаючи пропозицій дорослих тварин. Так, малята й справді солодкі і зворушливі, але радимо замислитися над тим, що і доросла тварина має свої переваги і може принести вам багато радості.

Якщо ви візьмете кошеня або цуценя, на вас чекає веселий гармидер! Малеча потребуватиме надзвичайно багато турботи та уваги. Вам доведеться постійно пильнувати тваринку, годувати що дві-три години, причому коли ці вона не спить і не їсть, то хоче бавитися. Імунна система малят ще занадто слабка, їм загрожують інфекції, тож будьте готові, що вам доведеться звертатися до ветеринара. А ще Вам треба буде обов’язково прогнати глистів, провести вакцинацію, пізніше – зважитися на стерилізацію, а це все – час і кошти.

Існує упередження, буцім «малого можна виховати, а старшого – ні». Це неправда! Доросла тварина набагато менш проблемна, адже вона вже розумніша, і їй легше збагнути, чого ви від неї хочете, з нею легше домовитися. Дорослій собаці чи кішці не потрібно так багато догляду,
вона знає, що можна, а що ні.

Є ще один момент: ніхто не скаже вам достеменно, що виросте
з кошеняти чи цуценяти. Натомість доросла тварина вже є сформованою особистістю, тож можна вибрати собі «готового» співмешканця на свій смак: спокійного чи активного, мовчазного чи товариського, самостійного чи відданого…

Часто буває так, що для літньої людини кіт чи собака стає сенсом життя, «співрозмовником», другом. Однак погодьтеся, було би безвідповідально вісімдесятирічній людині заводити собі маля, яке явно переживе свого господаря. Як показує практика, більшість спадкоємців, які запевняли, що потурбуються про тваринку, отримують спадок, а пещений домашній улюбленець опиняється в притулку, а то й на вулиці…

Отже, взявши дорослу кастровану, вакциновану, звільнену від паразитів тварину з притулку, можна заощадити собі багато клопотів і коштів і водночас подарувати живій істоті другий шанс.
Саме в цьому і вбачають сенс і основну мету своєї роботи волонтери Львівського товариства захисту тварин. Під опікою товариства –
понад двісті собак і декілька десятків котів.
Наприклад,
- півторарічна Берта – молодий стафордширський терєр
з надзвичайно доброзичливим характером, що спростовує всі
упередження проти цієї породи.
- а ще – дворічний пітбуль Ґраф
- або дворічний американський бульдог Гаммер, якого віддали в
притулок через алергію в дитини
Шукає новий дім і двічі зраджена господарями
- півторарічна французька бульдожа Бонні
та багато-багато інших – великих і малих, породистих і не дуже.

До речі, всіх без винятку дорослих котів і кішок і багатьох дорослих собак товариство віддає у добрі руки уже кастрованими або стерилізованими!

Звертаємо Вашу увагу на те, що волонтери Львівського товариства захисту тварин НІКОЛИ НЕ збирають пожертви на вулицях. Звісно, товариство потребує допомоги громадян, але тільки в законній і цивілізованій формі.

Тож якщо Ви маєте бажання допомогти товариству
або взяти собі кішку чи собаку, телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!


Текст радіопередачі 25 і 26 березня

Щодо так званих бійцівських собак існує багато упереджень. Цікаво, що в усьому світі зоозахисники виступають проти використання терміну "бійцівські породи", що таврує американських стафордшрських тер'єрів, пітбультер'єрів, англійських бультер'єрів. Застосування цього терміну не має наукового обґрунтування і сприяє виникненню фобій у суспільстві.
Міф про людожерів зі сталевими щелепами пов'язаний ще й з тим, що пік популярності таких порід припав на розгул криміналу у дев’яностих роках. Діляги заробили чималі гроші на завезених з-за кордону собаках, причому часто сумнівної якості. А щойно народилися перші цуценята, як запрацював конвеєр. Родоводи штампувалися просто на замовлення. Важко пояснити нашим громадянам, що купувати цуценят слід не за гріш на базарі, а через клуби – аби гарантовано отримати справді якісну собаку з доброю психікою.
Часто бійцівську собаку купують люди з комплексами, підлітки – для самоствердження. Такий пес не отримує належного виховання, натомість його змалечку провокують на бійки. А коли – не дай Бог – станеться лихо, винною оголошують «соціально небезпечну собаку», і в кращому випадку її прилаштують у добрі руки. У найгіршому ж випадку собаку просто присплять або викинуть.
Львівське товариство захисту тварин має позитивний досвід у перевлаштуванні т.зв. бійцівських собак – вісім успішно прилаштованих стафів і пітів за останні два роки.
Звичайно, до питання відбору нових господарів для таких собак зоозахисники підходять дуже серйозно. Собаку не віддають надто юним особам. Попередньо знайомляться з усіма членами сім'ї й умовами утримання, пересвідчуються, що люди адекватні, розуміються на кінології, виключають можливість зловживань, призначають випробувальний термін.

Ось і зараз на нового господаря вже кілька місяців черкає дворічна сіра красуня-стафордширка Берта. Її знайшли на Сихові: в нашийнику і з повідком. Хтось прив’язав її в під’їзді до батареї, тоді перемістили в підвал, і лише на третій день припинили ці знущання і зателефонували у Львівське товариство захисту тварин. Виявилося, що Берта навдивовижу лагідна і грайлива дівчинка!

Терпляче чекає на новий дім і бультер’єр Каспер. Неможливо було без сліз дивитися на це ніжне створіння на мокрій бетонній підлозі в клітці ЛКП «Лев». Виявилося, що це – досить немолодий, але міцний і здоровий знайда рідкісного для буль-тер'єрів білого кольору. Каспер веселий, допитливий, товариський, приязно ставиться до людей і собак.

А ще нещодавно до притулку Милосердя привезли рудого стафа Кая, вкритого старими шрамами. Його знайшли в Івано-Франково. Каю близько п’яти років, він слухняний, лагідний до людей, адекватний щодо інших тварин.

На прилаштування чекає і дворічний чорний пітбуль Ґраф. В дитинстві він настраждався від людської безвідповідальності – горе-господарі замкнули його в гаражі і забули на тиждень – без їжі і води. Його врятував теперішній власник, однак в людини змінилися обставини, тож собаці чимшвидше потрібен новий дім. До речі, зараз Ґраф чудово уживається в однокімнатній квартирі з немовлям, восьмирічною дівчинкою і котом, але недовірливий до чужих.
А ще є тигровий стафордшир Бакс. Його господиня покинула,переїхавши до Києва. Ще одного тигрового стафордшира Рея підібрала на вулиці літня жінка. Аще – метис стафа Тайсон. Він більше року прожив на вулиці, біля однієї з львівських шкіл, приятелював з дітьми. Однак деякі батьки наполягли на перевезенні Тайсона до притулку, тож тепер він, разом з іншими, теж сподівається на свій другий шанс.

Під опікою Львівського товариства захисту тварин понад дві сотні чотирилапих. Вони потребують Вашої допомоги, проте звертаємо Вашу увагу: волонтери Львівського товариства захисту тварин НІКОЛИ НЕ збирають пожертви на вулицях.

Якщо Ви маєте бажання допомогти товариству або взяти собі кішку чи собаку, телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили


Текст радіопередачі від 1-2 квітня
Волонтерам Львівського товариства захисту тварин мало не щотижня доводиться мати справу з жертвами «бебі-буму», тобто тваринами, що від них позбавляються сім'ї, в яких народилася дитина. Деякі з цих тварин потрапляють до притулку, а декого радикальніше налаштовані господарі присиляють, тобто умертвляють руками ветеринарів.
Облишмо моральний бік такого вчинку, адже якщо люди не хочуть розлучатися з твариною, то знайдуть можливість залишитись разом. А якщо хочуть, то завжди знайдуть причину, аби це зробити. Натомість тим, хто не хоче віддавати своїх улюбленців, але зазнає тиску з боку родичів, сподіваємося, стануть у пригоді наші аргументи.
Отже, наскільки й справді небезпечні домашні тварини для дитини? Чи це лише міфи?
Почнемо з кішки. Цю тварину пов’язують із таким небезпечним захворюванням як токсоплазмоз. Але! Щоби зуміти ним заразитися треба дуже постаратися. Ризик є лише в тому випадку, якщо Ваша кішка харчується сирим м’ясом сумнівної якості, а ви потім прибираєте за нею туалет голими руками і, не помивши їх, облизуєте. Погодьтеся, це малоймовірний збіг обставин!
Якщо ж Вас бентежить проблема шерсті й бруду, то її вирішити взагалі найлегше: вологе прибирання щодня, і жодного бруду не буде!
Не бійтесь інфекції – дитина вкрай рідко може заразитися чимось від тварини, набагато більшу загрозу становлять люди. Щодо зарази, яку тварини буцімто приносять на лапах з вулиці – після прогулянки собаці просто потрібно мити лапи, а кішці в умовах міста на вулиці взагалі не місце! Відповідальні власники собак і котів регулярно женуть своїм улюбленцям глистів, тож імовірність зараження цими паразитами від хатнього улюбленця набагато нижче, ніж після гри в пісочниці у дитсадку.
Щодо алергій, то більшість сучасних дослідників доводять, що ймовірність розвитку алергії на те, з чим мати контактувала під час вагітності набагато менша, аніж на те, з чим контакту не було.
Тож, якщо Ви плануєте не розлучатися зі своїм улюбленцем після народження дитини, не потрібно цього робити і під час її очікування.
Перша зустріч тварини і дитини повинна пройти максимально спокійно. Спершу дайте тварині можливість відчути запах немовляти на ваших руках і одязі. Потім, контролюючи собаку чи кота, внесіть дитину. Тварина захоче обнюхати її і полизати. Все! Знайомство відбулося! Не потрібно ховати дитину, уникати контакту з твариною.
Як давно пересвідчилися лікар і психологи, якщо малюк росте в домі, де є домашні улюбленці, в нього набагато більше шансів вирости здоровим. А також – доброю, чуйною, уважною, відповідальною людиною.
Тож усім, хто зазнає тиску з боку родичів і не дуже обізнаних із сучасними дослідженнями лікарів ми бажаємо душевної сили і віри в себе та у своїх чотирилапих друзів! Вони не раз доводили вам свою відданість, тож не зрадьте їх і ви.
Під опікою Львівського товариства захисту тварин понад дві сотні чотирилапих. Є серед них і такі, яких віддали до притулку саме через народження дитини. Це
– дворічний американський бульдог Гаммер
– дворічний чорно-білий пітбуль Ґраф
і молода, півторарічна стафордширка Тіна.
Ці три породисті собаки, як і багато-багато інших – метисів і дворняг чекають на свій другий шанс.
Волонтери товариства потребують Вашої допомоги, але звертаємо Вашу увагу на те, що Львівське товариство захисту тварин НІКОЛИ НЕ збирає пожертви на вулицях.
Якщо Ви маєте бажання допомогти товариству або взяти собі на утримання кішку чи собаку, телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!


Текст радіопередачі 8-9 квітня
«Євро 2012 умиється кров'ю невинних тварин» – відкритого листа із таким заголовком опублікували цими днями київські зоозахисники з проханням підписати його усіх небайдужих.
Бути країною-господарем фіналу Чемпіонату світу з футболу – дуже почесна місія. В Україні ж у ході підготовки до цієї значної події, поряд із іншими заходами, набирає обертів і програма очищення міст від тварин, які опинилися на вулиці з вини людини.
Упродовж десятків років наша влада з мовчазної згоди населення жорстоко вбивала знедолених тварин. Собаки і коти гинули десятками тисяч. Але бажаного результату це не принесло. Тварин на вулицях не поменшало, а люди не стали щасливішими і багатшими.
І от, наприкінці 2007 року, здавалося, зоозахисники розірвали цей порочний круг: У Києві ухвалили Програму, якою на міському рівні було затверджено гуманну схему регулювання чисельності бездомних тварин шляхом їхньої стерилізації. Та вже за рік з’ясувалося, що це лише чергова облуда міських чиновників: ніхто не збирається виділяти фінансування, тим паче ніхто не зацікавлений у розв’язанні проблеми. На думку Анні Кук, директора міжнародного відділення Всесвітньої ветеринарної служби, яка нещодавно інспектувала українську столицю, Київ не встигне впоратися із проблемою до 2012 року, якщо буде проводити стерилізацію такими темпами: наразі там у кращому випадку оперують по 6 - 8 собак у день, а треба – хоча би по 40! Зрозуміло, що владі набагато легше повернутися до варварських методів знищення, прикриваючись гарним терміном «гуманна евтаназія».
Тож ось як у Києві знову масово труять чотирилапих. Труять усіх поспіль, в тому числі стерилізованих і адекватних собак, в яких вкладено чимало душевних сил, часу і грошей зоозахисників.
Те, що відбувається, суперечить Європейській конвенції про Права тварин, моральним засадам християнства і залишає криваву пляму на репутації української нації. Міжнародні організації з захисту прав тварин обіцяють бойкотувати "Євро-2012", якщо в Україні продовжуватиметься жорстоке нищення бездомних тварин. Питання набирає політичного розголосу.
6 квітня у Києві відбулася конференція столичних зоозахисників, на якій було ухвалено резолюцію, адресовану до Верховної Ради України, Президента, Прем’єр-міністра, Кабінету Міністрів України, органів місцевого самоврядування всіх територіальних громад. У документі, який підписали 12 громадських організацій і понад 200 активістів зокрема зазначено: «Дбаючи про міжнародний імідж України як європейської держави і пам’ятаючи, що в сучасному світі ставлення до тварин є мірилом цивілізованості суспільства, ми протестуємо проти намірів влади повернутися до практики масових вбивств безпритульних тварин.»
Під листом протесту підписалися і волонтери Львівського товариства захисту тварин. Під опікою товариства понад дві сотні чотирилапих.
Серед них
– дворічний американський бульдог Гаммер
– молода стафордширка Тіна
– трирічна ротвейлерка Веда, що після смерті господарів майже рік поневірялася Грибовичами.
Декілька днів тому до притулку потрапив молодий таксик. У нього проблеми з задніми кінцівками, та назагал песик доглянутий, тож сподіваємося, що він загубився і його шукають.
І ще багато-багато інших – собак і котів, породистих і не дуже чекають на свій другий шанс.
Волонтери товариства потребують Вашої допомоги, та звертаємо Вашу увагу: Львівське товариство захисту тварин НІКОЛИ НЕ збирає пожертви на вулицях.
Якщо Ви маєте бажання допомогти товариству або взяти на утримання кішку чи собаку, телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 06 май 2009, 11:30

Текст радіопередачі від 14-15 квітня

Прийшла весна, пригріло сонечко, і до веткабінетів знову почали приносити котів, травмованих унаслідок випадіння з вікон і балконів. Багато хто вважає, буцім кіт нізащо не впаде з вікна, а якщо й упаде, то щасливо приземлиться на всі чотири лапи. Це неправда. Усупереч поширеному міфу, коти доволі часто падають з висоти і зазнають при цьому важких ушкоджень.
Ветеринари прирівнюють випадіння котів із вікон до сезонного захворювання. Відчиняються вікна, тварині цікаво, що робиться надворі, вона виходить на балкон чи підвіконня, бачить пташку, стрибає за здобиччю і падає. Крім того, якщо кіт чи кішка не кастровані, то в пошуках партнера вони втрачають пильність і теж опиняються на асфальті.
В «сезон», тобто з весни до осені, в кожну ветклініку щотижня приносять приблизно чотирьох котів з наслідками невдалого падіння. А ветклінік у Львові більше десяти! За статистикою, вісім «польотів» із десяти закінчуються трагічно.
Існують і типові травми – удар об землю здебільшого спричиняє розщелину піднебіння. Навіть якщо кішка впала вдало, сама енергія падіння мусить десь погаситись – тож удар бере на себе п’ясть. І дуже часто ламається. Коли ж під час падіння тварина зачіпається за якусь перешкоду, наприклад, білизняну мотузку, то це збиває процес групування, кішка не встигає завершити його до зустрічі з землею, і тоді ламаються й інші кості – і череп, і зуби, зазнають ушкоджень м’які тканини.
Якщо кіт впав і не рухається, то це може свідчити ж про травму хребта. Знайшовши тварину у такому стані, треба покласти її на щось тверде, зафіксувати і доправити у ветклініку. Та навіть коли все виглядає непогано – після падіння кота у будь-якому разі варто показати ветеринару. Адже можливі внутрішні травми – розрив сечового міхура, селезінки, печінки, внутрішні кровотечі, наслідки яких виявляються лише за декілька годин.
Як свідчить практика, «літуни» зустрічаються як серед молодих, так і серед старих котів. Кастрація знижує ризик випадіння з вікна. Адже одна з причин, що примушує тварину шукати собі «на голову пригод», – це статевий потяг. І єдиний спосіб уберегти улюбленця від трагедії, – це сітки на вікнах та балконах.

У деяких країнах такі сітки вже давно ввійшли до постійного асортименту зоомагазинів. У нас же господарям котів у міських умовах пропонується задіяти свою кмітливість. Сітки можуть бути металевими або пластиковими. Головне – це надійність самої сітки і всієї конструкції.

Кішок, котів і кошенят під опікою Львівського товариства захисту тварин – декілька десятків. Волонтери шукають для них новий, безпечний дім, наприклад,
для піврічного сіро-смугастого Матроскіна, який понад усе любить дітей і собак
або чудової довгошерстої Ліни – семирічного класичного перса.
Чекають на дбайливих господарів і собаки:
дворічний американський бульдог Гаммер
молода стафордширка Тіна
та багато інших, породистих і безпородних.
У неділю в лісі біля селища Рясне волонтери знайшли молоденького чорного пекінеса. Сподіваємося, що він загубився і його шукають.

Звертаємо Вашу увагу на те, що Львівське товариство захисту тварин НІКОЛИ НЕ збирає пожертви на вулицях,
але якщо Ви маєте бажання допомогти товариству
або взяти на утримання кішку чи собаку,
телефонуйте за номером: 243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!



Текст радіопередачі від 22-23 квітня

На цьому тижні, 24 квітня світова громадськість відзначає Міжнародний день піддослідних тварин.
Ця дата – привід згадати про те, що щороку в світі гине понад 100 мільйонів піддослідних тварин. Основна частина - 65% - використовується в медичних дослідженнях при випробуваннях ліків і нових методів лікування. На інші (в тому числі військові, космічні) дослідження припадає 26% експериментів. 8% тварин гине в тестах на токсичність при розробці косметики та побутової хімії. Ще один відсоток лабораторних тваринок помирає від рук студентів. Піддослідних тварин ріжуть, труять, морять голодом, б’ють струмом, привчають до наркотиків, їм наносять важкі травми і прищеплюють смертельні хвороби.
Проте в третьому тисячолітті дедалі більше людей усвідомлюють, що прогрес, духовний і фізичний, вимагає припинення цього варварства.
Тестування нових ліків на тваринах виявляється не лише неетичним, але й до великої міри безсенсовним. Сучасна медицина нараховує близько 150 препаратів, які були протестовані на тваринах і тим не менш виявилися небезпечними для людей. Причина – анатомічно-фізіологічні відмінності між тваринами і людьми.
Нині в світі створено ряд альтернативних центрів. Там використовують одноклітинні організми, бактерії, комп’ютерні моделі.
На тваринах випробовують не лише медикаменти, але й косметику, будівельні та пакувальні матеріали, миючі засоби. Так званий промисловий тест Драйза для косметичних засобів (туші для вій, помади тощо) відбувається наступним чином. Тварині, а здебільшого це кіт або кролик, що перебуває у повній свідомості, наносять на око досліджувану речовину і чекають, доки почнеться ушкодження рогівки. Голова тварини міцно зафіксована, і вона не може навіть потерти лапою око. Часто такий тест закінчується втратою зору.
В останні десятиріччя на Заході розгорнувся рух "Краса без жорстокості". Товари фірм, які не тестують свою продукцію на тваринах отримують спеціальний знак – зображення кролика на фоні трикутника або кола. Товари таких фірм вже є і в Україні.
У 2002 році Англія стала першою в світі країною, що заборонила досліди на тваринах для перевірки косметики,
від 2009 року косметичні тести на тваринах заборонено в Європейському Союзі,
а від 2013 року Рада Європи запроваджує заборону на ввіз тестованої на тваринах косметики.
Щодо етичного ставлення до братів наших менших Україна значно відстає від Європи, де дуже багато людей обурені дослідами на тваринах і їхнє обурення призводить до внесення змін у законодавства.
Проте кожен з нас вже зараз може реально допомогти піддослідним тваринам: – Купуючи косметику, побутову хімію, вибирайте продукцію, яку не тестували на тваринах. А якщо ви здобуваєте медично-біологічну чи ветеринарну освіту відмовляйтеся брати участь в кривавих експериментах, наполягайте на альтернативах!
Підтримуючи всесвітній зоозахисний рух, Львівське товариство захисту тварин зосереджує свою діяльність на допомозі бездомним чотирилапим. Під опікою товариства понад 200 собак і декілька десятків котів. Усім їм волонтери товариства намагаються знайти нових господарів:
наприклад,
піврічному сіро-смугастому котику Матроскіну, який понад усе любить дітей і собак
або Ліні – чудовій довгошерстій кішці перської породи.
Чекають на дбайливих господарів і собаки:
дворічний американський бульдог Гаммер
молода стафордширка Тіна
та багато інших, породистих і безпородних.

Звертаємо Вашу увагу на те, що Львівське товариство захисту тварин НІКОЛИ НЕ збирає пожертви на вулицях,
але якщо Ви маєте бажання допомогти товариству
або взяти на утримання кішку чи собаку,
телефонуйте за номером: 243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!



Текст радіопередачі від 29-30 квітня

Ми вже розповідали про протистояння київських зоозахисних організацій і столичної влади. Захисники тварин не здаються: цієї весни вони вже шість разів пікетували Київську мерію.
Організатори акції – Асоціація зоозахисних організацій України і Незалежна студентська профспілка «Пряма дія».
Учасники пікетів – члени та волонтери громадських організацій та ініціатив, студенти, школярі, власники загиблих через злочинні дії влади улюбленців. Громадяни висловлюють своє обурення проти варварського вбивства безпритульних тварин, що здійснюється в рамках підготовки до чемпіонату Євро-2012.
Два тижні тому з дводенним візитом у Києві перебував президент УЄФА Мішель Платіні. На виході з Будинку Футболу його чекало близько 50 пікетників. На їхніх транспарантах були зображені тварини і написи французькою та українською: "Ми хочемо дожити до Євро-2012", "Зупиніть убивства собак!".
Захисники тварин звернулися до Платіні з заявою: "Вимагаємо, щоби в ході підготовки до Євро в Києві припинилося вбивство бездомних тварин. Так уже вирішували цю проблему 2005 року напередодні Євробачення, і ми не хочемо, щоби ситуація повторилася".
Міжнародні організації із захисту тварин теж рекомендуватимуть УЄФА не проводити чемпіонат Європи в Києві через негуманне ставлення до тварин. Про це заявив президент Британського товариства захисту тварин Джон Руейн. Він нагадав, що Київська мерія ще минулого року оголосила про початок програми гуманного розв’язання проблеми безпритульних тварин шляхом стерилізації. «На жаль, ми швидко зрозуміли, – зазначив Руейн, – що люди, винайняті громадою для виконання цієї програми некомпетентні, жорстокі, байдужі до тврин і корумповані».
Аби нагадати столичній владі про обіцянки, 27 квітня до мерії вийшло близько ста осіб. До уваги громадян та журналістів були запропоновані фотографії отруєних тварин, тіла яких кожен день знаходять кияни протягом останнього місяця. Люди розповіли, як отрута вбила їхніх домашніх улюбленців або безпритульних тварин, яких вони власним коштом стерилізували та доглядали.
Для зоозахисників, які здійснюють стерилізацію, перетримку, лікування безпритульних тварин, волонтерів, що влаштовують власні притулки для тварин незрозумілою є стратегія поведінки влади: нескінченна брехня щодо продовження дії Програми стерилізації на 2008-2011 рр., що супроводжується масовими отруєннями тварин на вулицях Києва.
За словами заступниці київського міського голови Ірени Кільчицької вся проблема в коштах: замість запланованих у цьому році на стерилізацію тварин 70 мільйонів гривень, влада може видали лише 1,5 мільйони. Небайдужих киян обурило таке пояснення, адже не секрет, що на святкування параду перемоги зайвих 180 мільйонів гривень в держави знайшлося.
З київськими колегами солідаризуються і волонтери Львівського товариства захисту тварин. Під опікою товариства понад дві сотні чотирилапих.
Серед них все ще перебуває дворічний американський бульдог Гаммер. Він добрий, вихований, слухняний. В притулок його віддали через народження дитини.
Весна – гарячий час захисників тварин: саме зараз на вулиці опиняється найбільше кошенят і цуценят. Ті з них, кому пощастило потрапити до волонтерів, мають шанс на щасливе прилаштування. Всі вони оглянуті ветеринаром, позбавлені від паразитів і соціалізовані. Тож, якщо ви маєте бажання взяти котика або песика, телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!



Текст радіопередачі від 6-7 травня

У Львові на вулиці Стрийській, 57 хтось отруює собак. Тварини б’ються у конвульсіях, помираючи на очах у перехожих. Ось що розповіла мешканка вулиці Стрийської: «29 квітня близько 11.00 ранку тут проходив начальник ЖЕКу. Після цього собаки знову почали падати і помирати. Це жахливе видовище. І нікому немає до цього діла», – обурюється жінка. За її словами, отруту кинули за хлібний кіоск. Напередодні отруїлася собака, яка має господарів, її возили у ветеринарну клініку і ледве врятували.
Протягом минулого тижня в районі загинуло близько десяти собак. Масштабність акції свідчить про те, що малоймовірно, щоб це була приватна особа, радше отруєння здійснюються з розпорядження ЖЕКу.

Отруєне м'ясо, як і трупи, оперативно зникає. Натомість, вдалось зібрати рештки отруєного хліба. Серед крихт виявлені рожеві округлі гранули близько міліметра-двох в діаметрі. Візуально - це вільна до продажу щуряча отрута.
Обурені місцеві мешканці запросили журналіста з "Агенції журналістських розслідувань" і представника Львівського товариства захисту тварин. Завдяки їм було вилучено труп. Проведений у державній ветеринарній лабораторії розтин підтвердив наявність усіх ознак отруєння. Окрім того, зараз проводяться токсикологічне та бактеріологічне дослідження, а також аналіз знайдених на місці подій гранули.
За фактом отруєнь подано заяву до Сихівського райвідділу міліції. На жаль, реакція правоохоронців була цілком передбачувано млявою. Та в цьому випадку можна бути певними: громадяни, знаючи закон, наполягатимуть на розслідуванні.



За жорстоке поводження з тваринами законодавством України передбачена відповідальність – а саме статтею 299 Кримінального кодексу, у якій зазначено, що знущання з тварин, скоєне із застосуванням жорстоких методів, карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів або арештом на строк до шести місяців. Ті ж самі дії, вчинені у присутності малолітнього – а саме це мало місце на вулиці Стрийській – караються штрафом до 200 неоподаткованих мінімумів або позбавленням волі на строк до двох років. Відповідно до статті 4 Кримінально-процесуального кодексу міліція зобов’язана порушити кримінальну справу.
Аби звернутися в міліцію, не обов’язково чекати, поки отруять Вашого собаку. Подати заяву може будь-хто, хто щось побачив чи навіть почув про факти жорстокого поводження.

Повідомити про такі факти можна і у Львівське товариство захисту тварин. Його волонтери проконсультують вас, порадять, як правильно написати заяву в правоохоронні органи.
Під опікою товариства – понад 200 чотирилапих. Усі вони чекають на господаря.
Серед них все ще перебуває дворічний американський бульдог Гаммер. Він добрий, вихований, слухняний. В притулок його віддали через народження дитини.

Весна – гарячий час для захисників тварин: через те, що безвідповідальні громадяни не стерилізують своїх улюбленців на вулиці опиняється багато кошенят і цуценят. Більшість із них гине. Ті ж із них, кому пощастило потрапити до волонтерів Львівського товариства захисту тварин, мають шанс на щасливе прилаштування. Всі вони оглянуті ветеринаром, позбавлені від паразитів і соціалізовані.

Тож, якщо ви маєте бажання взяти котика або песика, телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 14 май 2009, 13:46

Текст радіопередачі 13-14 травня
Підібрати і порятувати кошеня або цуценя, яке без людського втручання найімовірніше загине від голоду, собак, машин або інфекцій, зовсім не складно.
І це не означає, що ваша оселя мусить перетворитися на притулок, адже для кожного малюка цілком реально знайти «добрі руки».
Отже, ви принесли додому знайдене на вулиці маля. Уважно огляньте його. Чи немає в нього виділень із очей, носа, дефектів шкіри або шерсті. Зазирніть у вушка – чи немає там почервоніння чи бруду. Поспостерігайте за поведінкою: здорова молода тварина має бути активною, мати гарний апетит.
Якщо під час огляду Ви помітите щось незвичайне, то візит до ветеринарного лікарі відкладати не можна.
Якщо ж усе в порядку, то слід провести протипаразитну обробку. Від бліх найкраще допоможе спрей «Фронтлайн» (ним можна обробляти тварин практично від народження). Дешеві краплі на кшталт «Барсу» надто токсичні. Їхнє застосування ризиковане. З обережністю слід ставитися й до протиблошиних нашийників. Отрута, що міститься в них, при контакті з тоненькою дитячою шкірою може спричинити фатальні наслідки – від алергій до епілептичних нападів. Від глистів котику чи цуцику слід дати антигельмінтний препарат. Уважно ознайомтеся з інструкцією і правильно розрахуйте дозу. В жодному випадку не користуйтеся людськими препаратами. Глистів треба прогнати якнайшвидше, бо вони дуже ослаблюють організм.
Від купання у перший час краще відмовитися. Це занадто великий стрес для слабенького організму. Якщо ж знайда настільки брудний, що його конче потрібно помити, зробіть усе, щоб його не перестудити. Пересвідчіться, що в квартирі тепло, нема протягів, висушіть щеня чи кошеня феном.
Годувати підібрану на вулиці тваринку слід натуральними продуктами. Різке введення в раціон готових кормів, яких на вулиці тварина не мала, може викликати розлад травлення. Не потрібно прагнути до особливого розмаїття у годуванні. Почніть із варених м’ясних продуктів (яловичини, птиці), рисової каші, білого сиру, кефіру. Годуйте невеликими порціями, але часто. Стежте за реакцією тварини на кожен новий продукт. Не варто годувати малят коров’ячим молоком – у багатьох із них воно може спричинити розвільнення.
Якщо у вас є інші тварини, не можна їх одразу знайомити з "новачком". Потримайте його один-два тижні на карантині – в окремому приміщенні.
І, звісно, найголовніше – це знайти коту чи собаці люблячого господаря. Розвісьте оголошення на дошках оголошень. Розмістіть інформацію в Інтернеті. Дайте об’яви в газетах. Найкраще працюють оголошення з фотографією та цікавим, інформативним текстом.
Не несіть тварин на ринок перекупникам! Більшість із них безжально заробляє на тваринах: бере гроші за прилаштування, а потім викидає. Майже всі цуценята і кошенята, що пройшли через базар, гинуть.
Постарайтеся не везти кошенят і цуценят у притулок! Котячого притулку у Львові немає взагалі. Притулок «Милосердя» переповнений, там є задавнені інфекції, тож, незважаючи на всі зусилля захисників тварин, цуценята там часто гинуть. Проте волонтери Львівського товариства захисту тварин радо нададуть вам консультацію і допоможуть із прилаштуванням.
Під опікою товариства – понад 200 чотирилапих. Усі вони чекають на господаря.
Через те, що безвідповідальні громадяни не стерилізують своїх улюбленців на вулиці опиняється багато кошенят і цуценят. Більшість із них гине. Ті ж із них, кому пощастило потрапити до волонтерів Львівського товариства захисту тварин, мають шанс на щасливе прилаштування. Всі вони оглянуті ветеринаром, позбавлені від паразитів і соціалізовані.

Тож, якщо ви потребуєте консультації, маєте бажання взяти котика або песика, чи допомогти притулку
телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 24 май 2009, 19:07

Текст радіопередачі 20-21 травня
Господар кота у міських умовах опиняється перед дилемою:
Випускати свого улюбленця гуляти, наражаючи його на численні небезпеки, чи залишатися невблаганним і дбати про його безпеку?
Насамперед обумовимо, що всі наведені тут аргументи «за» і «проти» стосуються лише кастрованих котів і стерилізованих кішок. На наше глибоке переконання, в цивілізованому суспільстві не має бути безконтрольного розмноження домашніх тварин, а отже некастрованими можуть залишатися лише окремі екземпляри з високою племінною вартістю, а також тварини, яких не можна оперувати через їхній стан здоров'я, – очевидно, що і тим, і іншим на вулиці не місце. Зрозуміло, що випускати на вулиці великого міста некастрованого кота чи нестерилізовану кішку може тільки абсолютно безвідповідальна людина. На жаль, у нашій країні ще багато псевдогуманістів, яким легше вигнати котика «погуляти», аніж каструвати.
Отже, вільний вигул. Він, безумовно, має свої переваги: ваша киця повертатиметься з прогулянки задоволеною вдалим полюванням. Вам, можливо, не доведеться прибирати котячий туалет і потерпати від обдертих кігтями меблів і шпалер. До того ж, кішки, які виходять надвір не страждають від гіподинамії і її прямого наслідку – ожиріння. У таких тварин, зазвичай, сильніший імунітет.
Однак не слід нехтувати і ризиками, а їх є чимало:
- Багато кішок стають жертвами вуличного руху.
- Поїдання призначеної для щурів і мишей отрути, а також самих конаючих від отруйних речовин гризунів здебільшого закінчується для котів смертельно.
- Кішки досить часто повертаються додому пораненими – небезпечними для них можуть виявитися колючі дроти, осколки скла, тощо.
- Бійки з іншими котами нерідко закінчуються важкими, навіть смертельними пораненнями. Щоправда, кастрованих тварин це стосується у меншій мірі, проте й вони стають жертвами агресивних зайд і учасниками боїв за «за територію».
- Найбільша небезпека для котів на вулиці – це собаки, як бездомні, так і такі, що мають не надто відповідальних господарів.
- У сільській місцевості кішки можуть стати жертвами й інших тварин: відомі випадки, коли котів роздирали вовки чи лисиці.
- Нерідко кішка опиняється замкненою на декілька днів у сусідському підвалі.
- Жодна вакцина не дасть вашому улюбленцеві стовідсоткового захисту від інфекцій та паразитів, якими з ним можуть щедро поділитися його вуличні родичі.
- Не всі ваші сусіди поділяють вашу любов до котів. На жаль, дехто з них може виявитися здатним до фізичної розправи.
- Біля автівок на асфальті інколи залишається антифриз – речовина, що її використовують автомобілісти. Вона дуже приваблива для котів, проте є для них смертельною отрутою.
Підсумовуючи, можна зробити висновок: вільний вигул припустимий лише для кастрованих і вакцинованих котів, що живуть у спокійній місцевості, далеко від дороги (вулиці) – в котеджному селищі, на хуторі, фермі, в лісництві, але й тоді господар має бути готовим до неприємних несподіванок.
Жертви вільного вигулу – загублені коти і собаки часто потрапляють до волонтерів Львівського товариства захисту тварин. Під опікою товариства – понад 200 чотирилапих. Через те, що безвідповідальні громадяни не стерилізують своїх улюбленців на вулиці опиняється багато кошенят і цуценят. Більшість із них гине. Ті ж із них, кому пощастило потрапити до волонтерів Львівського товариства захисту тварин, мають шанс на щасливе прилаштування. Всі вони оглянуті ветеринаром, позбавлені від паразитів і соціалізовані.
Тож, якщо ви потребуєте консультації, маєте бажання взяти котика або песика, чи допомогти притулку
телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 26 май 2009, 20:53

Текст передачі 27-28 травня

Першопричина проблеми безпритульних чотрилапих в Україні – це низький, просто-таки печерний рівень культури утримання домашніх тварин.
Ще один доказ цього отримала днями у черзі в ветаптеці.
Дівчинка років дванадцяти звернулася до аптекаря не за ліками – за порадою, розповівши таку історію:
«Коли наша кицька була кітна, мама вигнала її на вулицю. Тепер, коли кошенята вже народилися і трохи підросли, ми хочемо забрати кішку назад у квартиру. Але вона від нас утікає. Чи є якийсь спосіб повернути нашу Муру додому?»
Питанню, чи прилаштовано вже всіх кошенят у добрі руки, дитина щиро здивувалася: «Та бігають десь там на подвір’ї!»
Класичний випадок: нащадки хатньої улюблениці поповнили лави безпритульних тварин, причому, очевидно, на жаль, не востаннє.
А цивілізований вихід був, а саме – вчасна стерилізація.
Тим, хто вважає, буцім стерилізація негуманна і неприродна, пропонуємо замислитися над статистикою:

за даними міжнародних зоозахисних організацій, лише 10 відсотків від народжених на вулиці цуценят і кошенят доживають до річного віку. Близько 60 % малят не доживають до двомісячного віку – вони навіть не виходять із сховків, де їх народжують бездомні кішки і собаки. Загалом середній термін тривалості життя домашньої тварини на вулиці – приблизно один рік.

Тож стерилізація, без сумніву, принесе більшу користь здоров’ю кожної тварини, аніж поневіряння вулицями. Наукові дослідження довели, що стерилізовані кішки і собаки живуть довше, ніж нестерилізовані. Причина в тому, що стерилізація є водночас лікуванням і профілактикою ряду захворювань репродуктивних органів, а також хвороб, що виникають через стреси. Тож краще подумати наперед – і про здоров’я тварини, і про те, щоб не народжувалися нікому не потрібні кошенята і цуценята.
Не всі знають, що стерилізація може бути проведена тварині – як собаці,так і кішці – на будь-яких, навіть останніх термінах вагітності.
Кішок можна стерилізувати від шестимісячного віку, за певних обставин – навіть раніше. Собак рекомендують оперувати після завершення повного фізичного розвитку – тобто від 10 місяців.
Твердження про те, що тварині буцімто потрібно один раз народити, з ветеринарної точки зору є абсолютно безпідставними.
Якщо у кішки чи собаки немає серйозних протипоказань, то операцію можна проводити у будь-якому старшому віці.
У міських ветклініках собак і кішок стерилізують щодня. Для досвідченого хірурга це – проста операція, якої немає причин боятися. Для бездомних тварин у більшості веткабінетів роблять суттєві знижки. Існує також можливість безкоштовної стерилізації на львівському комунальному підприємстві Лев.

Жертви безвідповідальних власників – викинуті напризволяще коти і собаки потрапляють до волонтерів Львівського товариства захисту тварин.
Під опікою товариства – понад 200 чотирилапих. Всі вони чекають на господаря.
Серед них
– Сріблястий пудель Чарлі, знайдений в районі вулиці Чорновола
– Немолодий білий буль-терєр Каспер
– Ротвейлерка Веда, яка після смерті господарів зимувала в Грибовичах
У цю пору року на вулиці опиняється багато кошенят і цуценят. Ті з них, кому пощастило потрапити до волонтерів Львівського товариства захисту тварин, мають шанс на щасливе прилаштування в добрі руки. Всі вони оглянуті ветеринаром, позбавлені від паразитів, соціалізовані.
Тож, якщо ви потребуєте консультації, маєте бажання взяти котика або песика, чи допомогти притулку
телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 11 июн 2009, 16:23

Текст радіопередачі 3-4 червня

У весняно-літній період до ветеринарних лікарів звертаються власники собак, що захворіли на піроплазмоз.
Піроплазмоз – це важка, небезпечна для життя тварини хвороба, що її переносять кліщі. Не думайте, що підчепити кліща можна тільки в лісі. Нічого подібного! Нерідко цих паразитів знаходять навіть у шкірі песиків, які бувають лише у міських скверах.
Навалу кліщів у нашому регіоні фахівці пояснюють зміною клімату: ще десять років тому про кліщів, які переносять собачий піроплазмоз, українці знали хіба що з літератури. Внаслідок глобального потепління ці паразити розширюють ареал свого існування, і ось добралися вже й до нас.
Щеплення від піроплазмозу не існує, а вилікувати запущену хворобу неможливо. Однак, ваш улюбленець має добрі шанси на порятунок, якщо при перших же симптомах нездоров’я ви приведете його до ветеринарного лікаря. У випадку зараження для життя собаки важлива буквально кожна година. Не зволікайте! Хвороба небезпечна тим, що самовиздоровлення не буває. Якщо тварину не лікувати, то вона точно загине.
Чи можна взагалі уникнути зараження? На сто відсотків, звісно, ні. Але звести ризик до мінімуму можливо. По-перше, слід обробити собаку засобом проти кліщів (багато хто рекомендує поєднати одразу два препарати, скажімо, краплі на холку і спрей: це підвищує рівень захисту). По-друге, кожна прогулянка повинна закінчуватися оглядом шкірки тварини.
Якщо виявили кліща, витягніть його негайно самі. Адже поки доїжджатимете до клініки, паразит продовжуватиме свою чорну справу. Витягнувши кліща уважно спостерігайте за собакою протягом 5-7 днів. Міряйте температуру двічі на день, якщо вона підіймається до 40 - 42 градусів – це привід для тривоги. Інші ознаки – відсутність апетиту, в’ялість, пришвидшене дихання. Дуже характерний симптом – ненормально темна сеча, кольору міцного чаю.
Помітивши хоч один з цих симптомів, покваптеся до ветлікаря, рахунок може йти на години!
Піроплазмоз небезпечний ще й через те, що одна і та сама собака може заразитися кілька разів – навіть протягом одного року. Тому обов’язково слід обробляти тварину протипаразитними препаратами, навіть якщо вона вже і перехворіла.

Захворіти піроплазмозом можуть як пещені породисті улюбленці, так і чотирилапі волоцюги. Для останніх ця хвороба зазвичай закінчується смертю, адже подбати про їхнє лікування нікому. Виняток становлять хіба що тварини, яким пощастило потрапити в поле зору волонтерів Львівського товариства захисту тварин.
Під опікою товариства – понад 200 чотирилапих. Серед них
– Сріблястий пудель Чарлі, знайдений в районі вулиці Липинського
– Немолодий білий бультер’єр Каспер
– чистопородна далматинка, яку в кінці квітня знайшли в районі вулиці Чорновола.
та багато-багато інших.
Усі вони чекають на господаря.
Шукають новий дім і численні коти: зараз у волонтерів, що опікуються котами, дуже багато найрізноманітніших дорослих представників сімейства котячих. Усі вони здорові, соціалізовані і що найголовніше – стерилізовані.
У цю пору року на вулиці опиняється багато кошенят і цуценят. Ті з них, кому пощастило потрапити до волонтерів Львівського товариства захисту тварин, мають шанс на щасливе прилаштування в добрі руки. Всі вони оглянуті ветеринаром, позбавлені від паразитів, соціалізовані.
Тож, якщо ви потребуєте консультації, маєте бажання взяти котика або песика, чи допомогти притулку
телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!


Текст радіопередачі 10-11 червня
Пташиний ринок – таке страшне місце є в кожному великому місті України. У Львові воно називається Краківський базар. Перекупниці, які «працюють» там, живуть з нашої безвідповідальності й легковірності. Значна частина тварин, які проходять через їхні руки, опиняється в буквальному сенсі під парканом – під огорожею, яка розділяє територію базару і пологового будинку по вулиці Рапопорта. Кошенят і цуценят наприкінці робочого дня випускають, або викидають у закритих коробках. Мешканці довколишніх вулиць вже звикли до таких пискливих коробок-сюрпризів у своїх подвір’ях.
Приносячи малят на Краківський, громадяни не усвідомлюють, що, незалежно від того, чи опиняться кошенята і цуценята на вулиці, чи справді випадково потраплять у добрі руки, їхня загибель практично невідворотна. Справа в тому, що інфекційні захворювання котів і собак несхожі на людські. Віруси тварин дуже стійкі і тримаються роками у приміщеннях та на поверхнях. Тому всі перекупники, так само як і весь зооринок, у прямому сенсі просякнуті інфекцією. Потрапляючи на базар, малюки вперше в житті залишаються без матері. В результаті потужного стресу їхній і без того слабкий імунітет падає до нуля, тож інфекцію вони підхоплюють моментально. Забезпечити профілактику невакцинованої тваринки при навіть короткому контакті з вірусоносієм нереально.
Хвороба виявляється не відразу, а лише за кілька днів. Перекупники показують «товар» який ще не має симптомів хвороб. «Погляньте, – кажуть вони, – в мене всі здорові, немає жодної інфекції.» Але пригадайте, скільки драматичних історій ви чули про купівлю улюбленця на Краківському! Майже всі вони мають однаковий сценарій: купили такого чудового, здоровенького пухнастика, а за тиждень він захворів і загинув.
У цивілізованих притулках нові прибульці спочатку проходять карантин, і тільки через півтора місяці, після вакцинації допускається їхній контакт з іншими тваринами. Тож поміркуйте: чи може перекупниця з ринку мати все необхідне для цього, наприклад, професійні бактерицидні лампи, чи кілька ізольованих приміщень, у яких регулярно проводилась би серйозна дезінфекція. І якою тоді була би собівартість її роботи?...
Основний товар продавців із Краківського – кошенята і цуценята від домашніх улюбленців, власники яких не бажають стерилізувати своїх тварин. Коли пояснюєш господарям тварин, що в ситуації, коли попит у десятки разів перевищує пропозицію, безконтрольно плодити домашніх тварин – це злочин, у відповідь можна почути: "Та що Ви?! У нас же такі гарні кошенята виходять і з ними ж так люблять бавитися наші дітки!" Цікаво, чи зраділи б дітки, якби довідалися, що більшість із цих гарнюніх котиків і песиків приречена, адже за статистикою дожити до одного року судилося лише кожному десятому з них.
Отже, шановні львів’яни! Якщо Ви не бажаєте, щоби народжені Вашою домашньою улюбленицею цуценята або кошенята загинули страшною смертю, ні в якому разі не віддавайте їх перекупницям з ринку. Стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Декому з цих тварин пощастило – вони потрапили до волонтерів Львівського товариства захисту тварин. Під опікою товариства – понад 200 чотирилапих. Серед них, наприклад,
– Сріблястий пудель Чарлі, знайдений в районі вулиці Липинського
– чистопородна далматинка, яку в кінці квітня знайшли в районі вулиці Чорновола. Та багато-багато інших. Усі вони чекають на господаря.
У волонтерів, що опікуються котами, зараз дуже багато найрізноманітніших дорослих представників сімейства котячих. Усі вони здорові, соціалізовані і що найголовніше – стерилізовані.
Саме на початку літа до Львівського товариства захисту тварин потрапляє особливо багато кошенят і цуценят. Оглянуті ветеринаром, позбавлені від паразитів, привчені до туалету малята шукають добрі руки.
Тож, якщо ви маєте бажання взяти котика або песика, потребуєте консультації чи хочете допомогти притулку телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 16 июн 2009, 18:08

Текст передачі від 17-18 червня

Минулого разу ми розповіли, чому ні в якому разі не можна віддавати кошенят чи цуценят на так зване прилаштування перекупницям з пташиного ринку.
Сьогодні ж ми пояснимо, чому недоцільно купувати маленького чотирилапого друга на базарі.
Приходячи на ринки, де торгують домашніми тваринами, покупці не уявляють собі, з якою жорстокістю продавці поводяться зі своїм живим товаром. Голод, спрага, влітку – спека, взимку – холод: Особливо важко це переносять кошенята і цуценята. Зазвичай вони вже через декілька годин інфіковані і настільки виснажені, що шанси вижити у них невеликі – навіть, якщо їм вдасться знайти господаря. Тож придбана на Краківському тваринка – це бомба сповільненої дії, адже дуже висока імовірність того, що за вже кілька днів ви будете оплакувати її втрату.
Наївно було би шукати на базарі породу. 90 % тварин не відповідають стандартам породи. Це – звичайні дворові собаки й кішки. Просто, можливо, трішки подібні за зовнішністю. Для переконливості продавці показують фотографії нібито «елітних» батьків і гей би ж солідний родовід. Але потім з'ясовується, що на руках у продавця лише порожні бланки з печатками неіснуючого клубу. Тобто документи у песика чи котика липові.
Справжні солідні кінологічні (собачі) чи фелінологічні (котячі) клуби не схвалюють продаж чистопородних цуценят і кошенят на базарах. Та й справжні господарі розплідників, які вкладають у свою справу душу, час і гроші, теж ні за що не винесуть своїх коханих малят у цей осередок інфекцій! Племінне розведення котів або собак – справа творча, і вимагає вона велетенських зусиль і відповідальності.
На жаль, досить часто трапляються господарі, які займаються не племінною роботою, а комерційним розмноженням, при якому найголовніше – отримати максимальний прибуток з мінімальними затратами. Саме такі люди віддають кошенят або щенят у немовлячому віці перекупникам, або ж самі виходять з ними на базар, і їм байдуже до їхнього здоров'я. До речі, віддавати цуценят від мами можна після двох місяців, кошенят – не раніше трьох. Причому, звісно, вже вакцинованими. Але на всі ці «дрібниці» не зважають комерсанти від зообізнесу. Ось і виходить так, що новий власник, замість того, щоб отримувати радість від свого придбання, вимушений вирішувати проблеми з його здоров’ям.

Покарання за таку торгівлю є: статті за ошуканство і жорстоке поводження з тваринами. Теоретично продавця можна притягти до кримінальної відповідальності, через суд повернути собі гроші. Та такі прецеденти в Україні невідомі, мабуть, тому, що люди не бачать причинно-наслідкового зв’язку, гадаючи, що вчора куплене кошеня загинуло, можливо, через те, що йому дали неправильний корм.
Так, звичайно, придбавши приречене кошеня чи цуценя на ринку, ви даєте йому шанс. Але водночас і підтримуєте злочинний бізнес, бо якщо не буде попиту на живий товар, то і перекупникам врешті-решт доведеться зайнятися чимось іншим. Проте Ви можете подарувати шанс тварині зі складною долею, не обтяжуючи свого сумління фінансуванням шкуродерів. А саме – взяти одну з тварин, врятованих волонтерами Львівського товариства захисту тварин. Тут вас не дуритимуть щодо породистості, а чесно розкажуть про походження, характер, а можливо і проблеми собаки чи кішки.
Зараз під опікою товариства – понад 200 чотирилапих.
Саме на початку літа до Львівського товариства захисту тварин потрапляє особливо багато кошенят і цуценят. Оглянуті ветеринаром, позбавлені від паразитів, привчені до туалету малята шукають добрі руки.
Тож, якщо ви маєте бажання взяти котика або песика, потребуєте консультації чи хочете допомогти притулку телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
Стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 24 июн 2009, 22:09

24-25 червня
Оптимістичну зоозахисну новину опублікувала цими днями київська газета «Хрещатик».
У селищі міського типу Коцюбинське Київської області діти організували власний притулок для тварин.
До нього вони знесли всіх безпритульних собак та котів, яких знайшли. Маленькі любителі тварин встановили власний графік чергувань, проте не були впевнені, чи все роблять правильно, тож звернулися по допомогу до представників Молодіжної ліги захисту тварин.
– Нам показали, де розташовано імпровізований притулок, – розповіла волонтер зоозахисної організації Наталія Лінник. – Просто в лісі діти встановили щось на зразок навісів, поставили коробки. Дітвора дуже доброзичлива, із задоволенням слухала наші пояснення, ставила запитання.
Представники Ліги порадили дітям, чим краще годувати тварин, подарували привезений із собою корм, відповіли на всі запитання щодо догляду, показали, як правильно обробляти тварин від кліщів, бліх, глистів. Після цього волонтери ще кілька разів приїздили до селища і поступово забрали їх усіх на перетримку в Київ, аби прилаштувати у добрі руки.
Та на цьому допомога юних зоозахисників старшим колегам не закінчилася: у місцевій крамниці вони встановили бокс для збирання пожертв на безпритульних тварин. Окрім цього діти власноруч малюють плакати та об’яви і розклеюють їх у місті. Завдяки цьому декілька тварин знайшли нових господарів.
Наразі імпровізований притулок для тварин порожній, адже хоча така ініціатива й заохочується, юним зоозахисникам треба пам’ятати і про деякі перестороги. Зокрема, про те, що не можна збирати багато тварин в одному місці без карантину, бо хвора особина може швидко заразити всіх інших.
Раді з такої ініціативи і батьки. Вони впевнені, що така турбота про братів наших менших формує у дітей вічні людські цінності та змушує замислитися над чимось серйознішим, аніж питання, в кого крутіша модель телефону.

У Львові ж проблемами захисту тварин переймаються здебільшого дорослі, а саме – члени Львівського товариства захисту тварин.
Під опікою товариства – понад 200 чотирилапих.
У волонтерів, що опікуються котами, зараз дуже багато найрізноманітніших дорослих представників сімейства котячих. Усі вони здорові, соціалізовані і що найголовніше – стерилізовані.

Влітку до Львівського товариства захисту тварин потрапляє особливо багато кошенят і цуценят.
Оглянуті ветеринаром, позбавлені від паразитів, привчені до туалету малята шукають добрі руки.

Тож, якщо ви маєте бажання взяти котика або песика, потребуєте консультації чи хочете допомогти притулку Милосердя телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
І стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение moresai » 25 июн 2009, 00:40

sola писал(а):24-25 червня
У Львові ж проблемами захисту тварин переймаються здебільшого дорослі, а саме – члени Львівського товариства захисту тварин.
Влітку до Львівського товариства захисту тварин потрапляє особливо багато кошенят і цуценят.
Оглянуті ветеринаром, позбавлені від паразитів, привчені до туалету малята шукають добрі руки.

....але вони (сучасні волонтери притулку) всі теж були маленькими і теж намагалися рятувати тваринок, хто як міг, як що мама з татом забороняли то створювали свої "притулки" у підвалах і на горищах :D - всё начинается с детсва

в приюте сейчас трудится двое 13-ти летних детей , которые очень любят собак...
8093 453 10 35 Марина
Милосердие – это сострадание. Это бескорыстная искренняя помощь нуждающимся.
Аватара пользователя
moresai
Старожил
 
Сообщения: 1747
Зарегистрирован: 12 апр 2009, 22:08
Откуда: Львов

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение koshmam15 » 01 июл 2009, 01:57

Оля, вы такие классные статьи пишите! Я сейчас сделала в Ворде про пташиный Краковский, завтра распечатаю и буде раздавать тем, кто думает, что решил проблему со своими котятами. Приходится всё время убеждать людей в пользе стерилизации и страшить базаром, так плохо до них доходит!
Изображение
Кошачья Мама
Аватара пользователя
koshmam15
 
Сообщения: 54
Зарегистрирован: 05 май 2009, 19:29
Откуда: Львов

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 03 июл 2009, 11:02

1-2 липня
Літо, час канікул і відпочинку. Щороку перед господарями котів і собак постає питання: куди подіти тварину на період відпустки?
Собака, як правило, прив’язаний до людей і краще почуватиметься в колі своєї родини, аніж на самоті. Тож якщо ви маєте можливість відпочивати разом із своїм чотирилапим вихованцем, беріть його з собою.

Звісно, тварина повинна бути здорова і вакцинована. Для транспортування потягом по Україні вам потрібно буде купити спеціальний «тваринячий» квиток і мати довідку від державного ветлікаря (так звану форму №1), яка коштує близько 10 гривень і чинна три дні. Для отримання довідки потрібно, щоби тварина мала ветеринарний паспорт, у якому зазначені всі щеплення, найголовніше – проти сказу. При виїзді за кордон вимагають ще й деякі інші документи, які слід виробити заздалегідь.

Щоб запобігти стресу за декілька днів до від’їзду почніть давати тварині Кот Баюн – заспокійливий трав’яний препарат.
Пам’ятайте, що дорогу ваш улюбленець легше переноситиме на голодний шлунок. Великих собак (понад п’ять кілограмів) слід перевозити у намордниках. Маленьких песиків та кішок зручніше везти у спеціальному транспортному боксі. Дуже небезпечно використовувати непризначені для тварин сумки, де без доступу повітря собака або кіт отримають тепловий удар.

Першими ознаками теплового удару є млявість, пришвидшене дихання, послаблення пульсу, побілілі або ж навпаки дуже червоні білки очей, язик, ясна. У такому випадку передусім слід забезпечити доступ свіжого повітря, покласти тварину у прохолодне місце. Обгорнути мокрою ганчіркою або намочити повністю у водоймі чи під краном. Однак ці рекомендації добрі тільки у відносно нескладних випадках. Якщо ж тварина втратила свідомість, потрібно негайно звернутися до фахівця. Теплового удару легше не допустити, аніж лікувати, тому будьте уважні, стежте за станом тварини, не тримайте її довго на сонці, ніколи не залишайте в закритому автомобілі, не забувайте регулярно пропонувати їй воду.

Візьміть в дорогу мисочку, підстилку, іграшку. Речі з рідним запахом допоможуть улюбленцеві подолати стрес. Обов’язково подбайте про те, щоб у відпустці у вас був достатній запас звичної для нього їжі, адже різкий перехід на новий корм може спричинити шлункові розлади.

Усі ці поради стосувалися як собак, так і кішок, хоча зазвичай кішка неохоче покидає обжиту територію, і їй, без сумніву, краще залишитися вдома. Крім того, зараз з’явилися спеціальні готелі, де можна залишити кота або собаку на час відпустки. Рекламу таких закладів можна знайти, наприклад, у львівській газеті «Ваш магазин».

Притулок «Милосердя», що перебуває під опікою Львівського товариства захисту тварин, – це далеко не готель, а місце, де чекають на новий дім близько 200 собак, зраджених попередніми власниками.
Серед них
- породиста 5-річна далматинка Душка
- 5-річна ротвейлерка Веда
- 3- річна стаф-тер’єр Мірта – усупереч упередженням – лагідна і грайлива.

А ще у волонтерів зараз особливо багато кошенят і цуценят, які потрапляють на вулицю через людську безвідповідальність.
Тож, якщо ви маєте бажання взяти котика або песика, потребуєте консультації чи хочете допомогти притулку Милосердя телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
І стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 07 июл 2009, 12:23

8-9 липня

Минулого разу ми розповіли, що потрібно, аби взяти з собою домашню тварину на літній відпочинок. Сьогодні ж дамо декілька порад, як правильно залишити улюбленця під опікою чужої людини.
В ідеалі на час вашої відпустки тварина залишається у своєму домі – з людиною, яку добре знає і любить. Причому ця людина переселяється у ваше помешкання і дотримується режиму, звиклого для вашого чотирилапого співмешканця. Якщо ж такої людини у вас нема, слід подбати про когось, хто буде регулярно приходити до тварини, годуватиме її, спілкуватиметься, вигулюватиме.
Якщо і цей варіант не пасує, можна віддати собаку чи кішку тварину на платну перетримку – до одного з так званих готелів. Такі послуги вже з’явилися в Україні, і знайти пропозиції можна через газету оголошень. Однак тут треба вважати, аби не натрапити на заклад, власник якого має на меті лише якомога більше заробити. Якщо не пощастить, то сплативши чималі гроші, можна через кілька тижнів забрати ледь живу тварину з кліщем, лишаєм, інфекціями.

Тому не відкладайте знайомство з готелем на останній момент, поцікавтеся заздалегідь умовами проживання тварин. Звернути увагу потрібно насамперед на загальну чистоту і порядок в усіх приміщеннях, відсутність запахів. Тварини, які перебувають в готелі, повинні виглядати здоровими і доглянутими. Кожна тварина повинна сидіти в окремому боксі, аби не допустити зараження, мати тепле спальне місце і постійний доступ до води. Власник готелю має вимагати від вас довідку про щеплення і стан здоров’я, поцікавитися про звички й особливості вашої тварини.

Отже, брати з собою на відпочинок песика або котика, залишати вдома чи віддавати у готель – в кожному конкретному випадку відповідальний господар вирішує це сам. Але в жодному разі неприпустимо залишати тварину вдома без нагляду або тим паче викидати її на вулицю.



Однак саме це, на жаль, практикують деякі наші несвідомі громадян, адже за спостереженнями волонтерів Львівського товариства захисту тварин, саме влітку зростає кількість безпритульних – вочевидь, колишніх домашніх і викинутих собак і котів на вулицях нашого міста.
Декому з них пощастило потрапити під опіку волонтерів, зокрема в притулок «Милосердя». Зараз там чекають на новий дім близько 200 собак. Серед них
– 5-річна далматинка Душка
– молода, лагідна стаф-тер’єр Мірта
– 5-річна ротвейлерка Веда
А ще у волонтерів зараз особливо багато кошенят і цуценят, які потрапляють на вулицю через людську безвідповідальність.
Нагадуємо усім небайдужим: у спекотні дні тварини на вулицях потерпають від спраги. Навіть якщо ви не маєте звички підгодовувати вуличних котів або собак, виявіть милосердя – налийте тваринам води.


А якщо ви маєте бажання взяти котика або песика, потребуєте консультації чи хочете допомогти притулку «Милосердя» телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
І стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 14 июл 2009, 22:01

15 - 16 липня


Людей, які зі співчуттям ставляться до зоозахисного руху у Львові насправді є чимало. Це вкотре засвідчив і цікавий фотопроект, який розпочався в неділю у кав’ярні «Старі мури», що на вулиці Сербській. Член фотоклубу «13-й кадр» Ірина Замора презентувала там невеличку виставку світлин, героями яких стали брати наші менші. А при цій нагоді вирішила нагадати львів’янам та гостям нашого міста про проблеми львівського притулку для тварин «Милосердя». Тож відтепер і до 21 липня у кав’ярні стоїть скринька для пожертв із відповідною супутньою інформацією про діяльність Львівського товариства захисту тварин.

Це вже не вперше львівські митці звертають увагу на проблеми безпритульних тварин.
Нагадаємо, що в березні минулого року в приміщенні Історичного музею з успіхом пройшла акція «Мистецтво образотворче – Місія миротворча», що її заініціювала львівська художниця Юлія Долинська.

А навесні цього року у мистецькому об’єднанні «Дзиґа» в рамках так званої рубрики «Проект соціалка» арт-група «Кружка Есмарха» вирішила відреагувати на проблему відносин людей та братів наших менших дещо шокуючим соціальним бліц-проектом «Справжні тварини». У ньому брало участь троє членів арт-групи – Олег Сусленко, Віктор Мельничук та Руслан Тремба. «Наше завдання – привернути увагу до даного соціального явища. На сьогоднішній день притулок «Милосердя» є єдиною можливістю вирішити питання нічийних тварин у цивілізований спосіб» – так задекларували свою позицію молоді митці.

Добре, що є люди, які звертають увагу на проблему безпритульних тварин і наполягають на необхідності її гуманного розв’язання, адже, як показує досвід волонтерів Львівського товариства захисту тварин, саме влітку зростає кількість безпритульних – вочевидь, колишніх домашніх і викинутих – собак і котів на вулицях Львова.


Декому з них пощастило потрапити під опіку волонтерів, зокрема в притулок «Милосердя».
Зараз там чекають на новий дім близько 200 собак. Серед них
– 5-річна далматинка Душка
– молода і справді надзвичайно лагідна стаф-тер’єр Мірта
– 5-річна ротвейлерка Веда
А ще у волонтерів зараз особливо багато кошенят і цуценят, які потрапляють на вулицю через людську безвідповідальність.

Звертаємо увагу всіх небайдужих: у спекотні дні тварини на вулицях потерпають від спраги. Тож навіть якщо Ви не маєте звички підгодовувати вуличних котів або собак, виявіть справжнє милосердя – налийте тваринам води.

Нагадуємо, що до 21 липня в кав’ярні «Старі мури», що на вулиці Сербській, можна не лише оглянути цікаву зоофотовиставку, але й зробити пожертву до скриньки Львівського притулку для тварин «Милосердя».

Якщо ж ви маєте бажання взяти котика або песика, потребуєте консультації чи хочете допомогти притулку телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
І стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 21 июл 2009, 11:33

22 і 23 липня

У понеділок в одну з львівських ветеринарних клінік принесли двох молодих тварин – гарненьку чорну стерилізовану кішечку і чудового чорного кастрованого котика. Люди, які їх принесли зажадали, аби цих молодих, здорових тварин приспали – тобто, говорячи відкритим текстом – вбили.
Ветеринарам нелегко виконувати такі забаганки бездушних людей, тож вони звернулися до Львівського товариства захисту тварин з проханням забрати котиків і не дати скоїтися непоправному.

Однак, біда в тому, що у волонтерів товариства в даний час накопичилося надзвичайно багато тварин. Котячого притулку в Львові немає, тож усіх так би мовити «зайвих» котів члени товариства тримають у себе в квартирах, а також на платних і безплатних перетримках – тобто в помешканнях людей, які, не беручи на себе повну відповідальність за долю чотирилапих, допомагають волонтерам, надаючи тваринам тимчасовий притулок – до прилаштування чи видужання.

Але зараз – чи то дається взнаки сезон відпусток, чи економічна криза – всі перетримки переповнені, а попит на чудових, соціалізованих, щеплених, стерилізованих тварин, що їх безкоштовно віддають у добрі руки члени Львівського товариства захисту тварин, значно менший, аніж кількість безпритульних – вочевидь, колишніх домашніх і викинутих – собак і котів, які потребують допомоги.

Тож звертаємося до всіх, хто любить тварин і хоче зробити добру справу – просто так або, можливо, за скромну винагороду:

Якщо ви не байдужі до долі чотирилапих друзів, якщо у вас є можливість тимчасово дати прихисток котику, собачці, кошеняті чи цуценяті – волонтери Львівського товариства захисту тварин звертаються до Вас з проханням про перетримку тварин до їхнього подальшого прилаштування.
Кормом, медикаментами і всім необхідним волонтери Вас забезпечуватимуть.
Отже:
Ви надаєте тимчасовий дім та догляд тварині.
А зоозахисники укладають з вами угоду від імені товариства, домовляються про винагороду, забезпечують тварину всім необхідним і повністю беруть на себе відповідальність за її подальшу долю.
Разом ви допомагаєте та рятуєте тварин.

До речі, у чорної кішки і чорного котика є часу до п’ятниці – якщо волонтери Львівського товариства захисту тварин не знайдуть їм нових господарів або бодай перетримки, молодих здорових тварин доведеться позбавити життя.

Якщо ж Ви хочете допомогти Львівському товариству захисту тварин, маєте бажання взяти котика або песика чи потребуєте консультації телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
І стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sanechka » 22 июл 2009, 00:17

Теж розмістила цю інформацію на однокласниках. Раптом подіє...
Нельзя быть человеком лишь немножко.
Всё бумерангом возвратится, не щадя.
Спокойно смотришь, как страдает кошка,
Терпи, когда перешагнут через тебя.!
Аватара пользователя
sanechka
 
Сообщения: 1091
Зарегистрирован: 07 апр 2009, 00:45
Откуда: г. Львов.

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение nickie » 23 июл 2009, 10:01

А я розмістила інформацію на lviv_kit_pes (з посиланням на джерело)
http://community.livejournal.com/lviv_kit_pes/4105.html

АПД: Оля, подивіться будь ласка коментар до цього поста - можливий варіант перетримки для стерилізованої киці.
Аватара пользователя
nickie
 
Сообщения: 1045
Зарегистрирован: 02 июн 2009, 12:20
Откуда: Львов

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 28 июл 2009, 07:06

29 і 30 липня

Минулого разу у нашій рубриці ми розповіли про двох молодих кішок, яких господарі принесли у ветклініку, аби приспати. В розпачі волонтери Львівського товариства захисту тварин звернулися до слухачів з проханням не дати скоїтися непоправному. І дуже приємно, що цей заклик було почуто: у товариство зателефонувало декілька львів’ян, готових допомогти.
Тож молодій чорній кішечці, яка тепер називається Василіса, пощастило – вона потрапила в чудову родину, де вже протягом першої доби непогано освоїлась, заприятелювала і з господинею Нателею, і зі своїм новим співмешканцем – котом Урюком. Друга порятований завдяки нашій радіопередачі – чорний котик – поїхав у новий дім на випробувальний термін.

На жаль, так швидко і щасливо закінчуються не всі історії, що їх доводиться розв’язувати львівським зоозахисникам.
Ще два тижні тому трьох восьмимісячних кошенят – сумну Тельму, полохливу Ванду і виснажену Селену – теж принесли в клініку, щоб убити.
Волонтери Львівського товариства захисту тварин забрали бідолах до себе, без перебільшення в останній момент врятувавши їм життя. Тварин стерилізували, тепер вони приходять до тями і чекають на господарів. Так, життю цих кішок більше нічого не загрожує. Але вони займають дорогоцінне місце – і якщо завтра, не дай Бог, знову надійде інформація про те, що планується приспання здорової тварини, забрати наступних смертників буде нікуди!
Тому заклик зоозахисників не втрачає актуальності:
Якщо ви не байдужі до долі чотирилапих друзів, якщо у вас є можливість тимчасово дати прихисток котику, собачці, кошеняті чи цуценяті – волонтери Львівського товариства захисту тварин звертаються до Вас з проханням про перетримку тварин до їхнього подальшого прилаштування. Кормом, медикаментами і всім необхідним волонтери Вас забезпечуватимуть. Вони укладуть з вами угоду від імені товариства і повністю візьмуть на себе відповідальність за долю тварини. Разом ви можете врятувати ще одне життя.

А тим часом за минулий тиждень трапилося декілька цікавих знахідок:
На розі вулиць Пекарської та Чехова було знайдено шарпея. Зараз досить молодий пес перебуває у притулку «Милосердя». Зовнішній вигляд у тварини не дуже добрий, та враховуючи те, що пес невідомо скільки поневірявся на вулиці, а потім ще два дні просидів у клітці ЛКП Лев, це і не дивно. Гарний плетений нашийник, вміння ходити на повідку – все це свідчить про те, що шарпей просто загубився. Тож давши собаці тимчасове ім’я Шрек, волонтери сподіваються, що незабаром зголоситься його щасливий господар.

Є цікава знахідка й у волонтерів, які займаються котами:
Сірого котика з білою мордочкою, грудкою і лапами було знайдено в районі вулиць Рапопорта і Клепарівської. На вигляд котику близько 2-3 років. Він великий, лагідний, чистенький – очевидно, домашній, просто загубився, пішовши з дому в «амурних справах».
Просимо відгукнутися господарів або будь-кого, хто володіє інформацією.

Якщо ж Ви хочете допомогти Львівському товариству захисту тварин, потребуєте консультації, маєте бажання взяти котика або песика – назовсім чи на тимчасову перетримку –
телефонуйте за номером: 243 41 53

Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
І стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 04 авг 2009, 23:02

5 i 6 серпня

Якось іще наприкінці зими волонтери Львівського товариства захисту тварин стали свідками дивної сцени: в самісінькому центрі, на вулиці Руській якась жінка активно виганяла з брами котів. Коти були ручними, лагідними і страшенно голодними. Поговоривши з жінкою, волонтери з’ясували, що це коти, а точніше киці її свекрухи, яка на той момент доживала свої останні дні в госписі. Невістка на квартиру претендувала, а на котів зовсім навіть навпаки. «Уявляєте, - обурювалася вона. - Я їх жену, а вони не йдуть, лізуть назад до хати!»
Переконати жінку в тому, що в кам’яному середньовічному дворику тваринам не світить нічого доброго, не вдалося, тож волонтери вирішили негайно їх звідти забирати.

Смерть власника – чи не найчастіша причина появи безпритульних – як кішок, так і собак – на вулицях нашого міста. Ветеринарні лікарі ж розповідають, що це також одна з причин, через яку їм доводиться присипляти здорових, молодих, але нікому не потрібних вже улюбленців – на вимогу родичів померлих власників.
Інколи спадкоємці все ж не хочуть брати гріха на душу і перекладають проблему що називається з хворої голови на здорову: телефонують у Львівське товариство захисту тварин з проханням забрати тварину, а часто й не одну, причому бажано негайно. Зоозахисники у міру своїх можливостей намагаються допомогти, але ж очевидно, що прилаштувати дорослу кішку чи собаку в добрі руки, – справа нелегка і тривала. І взагалі-то цим мали б займатися самі спадкоємці, якщо вже не хочуть залишити тварину собі – так було б, мабуть, справедливіше.

Наразі з п’яти кішок з вулиці Руської нову домівку знайшли лише дві. На тимчасових перетримках на дбайливих господарів чекають ще три киці.
Причому всі три – оригінального черепахового окрасу.
Це:
– спокійна, розважлива Руся, яка під час короткого поневіряння надворі відкрила в собі талант мисливиці
– солідна Бася, яка пильно стежить за тим, щоби її тимчасові опікуни дотримувалися розпорядку дня, а надто в справі чухання її плямистого животика
– і красуня Тортила (лагідно - Тортик) – суперграйлива і гіперласкава – просто ідеальна киця для життя.
Звісно, як і всі тварини, що їх прилаштовує Львівське товариство захисту тварин, Руся, Бася і Тортила стерилізовані, отже клопотів із продовженням роду в їхніх нових власників не буде.

Цікаво, що черепахові – тобто плямисті чорно-руді кішки – завжди бувають самками, оскільки стать і колір генетично пов’язані.
У багатьох народів світу такі кішки вважаються особливо щасливими. Британці, наприклад, стверджують, що такі вусаті талісмани приносять в дім успіх і оберігають власників від матеріальних втрат. В Україні ж киці-черепашки відповідають за щастя в особистому житті своїх господинь.
Так це чи ні? Взявши одну з трьох черепахових муркотух, що чекають на прилаштування, ви матимете нагоду в цьому переконатися!

Якщо ж Ви хочете допомогти Львівському товариству захисту тварин,
потребуєте консультації,
маєте бажання взяти котика або песика – назовсім чи на тимчасову перетримку –
телефонуйте за номером:
243 41 53

Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
І стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 13 авг 2009, 16:03

12 і 13 серпня

Минулої суботи, 8 серпня. ми святкували одне дуже симпатичне свято – Міжнародний день котів.
Це свято запроваджене з метою захисту виду Felis domesticus – свійського кота. І цьогоріч світова громадськість відзначала його увосьме.

Людина протягом століть дбає про кішок, тож ці тварини стали цілковито прирученими і мисливський інстинкт у них значно слабший, аніж у їхніх пращурів, і вони потребують догляду й опіки з боку людини. Навала голодних і хворих вуличних кішок – у великих містах, де їхня кількість сягає декількох тисяч – становить неабияку проблему.
У Львові єдиною організацією, що постійно й послідовно займається вирішенням проблем безпритульних чотирилапих є Львівське товариство захисту тварин. Львів’яни часто звертаються до членів товариства з проханням допомогти у розв’язанні цієї проблеми гуманними способами.

Так було і на початку цього літа, ось тільки справа виявилася дещо складнішою, ніж зазвичай. Зателефонувала жінка, розповіла, що сусідка пригодувала п’ятьох вуличних котиків. Навесні кішки справно виконали свій біологічний обов’язок, і раптом здивовані мешканці нарахували в подвір’ї вже 27 котячих особин.
У будинку в самісінькому центрі Львова мешкає лише вісім родин, внутрішній дворик невеличкий і кількість котиків виявилася таки приголомшливою. Причому якщо перше покоління «котячого царства» ще сяк-так ішло на контакт, то дрібнота росла вже геть дикою.
На, жаль, волонтери побачили, що всі тваринки хворі: скупчене проживання на обмеженому просторі, батьки-вірусоносії, ослаблений імунітет плюс не надто калорійне і збалансоване харчування зробили свою справу – і вірусна інфекція буквально на очах косила цей нещасливий прайд.
Звісно, можна все списати на природний відбір й особливо не перейматися, однак щодня бачити, як у муках конають зворушливі пухнасті малюки – серце крається! Та й хіба може бути мова про природній відбір – у центрі великого європейського міста, де доля навіть безпритульної тварини повністю залежить від волі людини!

Чи був можливий інший сценарій у такому випадку? Так! Єдиний вихід у такій ситуації це – стерилізація!

За допомогою рутинної операції – хірургічного видалення статевих органів можна перервати цей безсенсовний і виснажливий потік народжень і смертей. І створити стабільну групу з п’яти-семи здорових дорослих тварин, які б виконували свою традиційну функцію – ловили мишей і щурів, не створюючи при цьому незручностей для людей.
Як відомо, одна кішка і все її потомство за сім років можуть привести на світ 420 000 собі подібних. Не більше 5 % безпородних малюків має шанс знайти господаря. Значна частина народжених у міських квартирах кошенят опиняється на вулиці. І лише 10% котиків, які народилися чи опинилися на вулиці мають шанс дожити до двох місяців. А взагалі бездомний кіт живе на вулиці в середньому два роки. Собаки, інфекційні хвороби, автомобілі – ось далеко не повний список смертельних небезпек, що чигають на представників сімейства котячих в сучасному урбанізованому просторі.


Тож якщо Вам не байдужа доля безпритульних тварин у нашому місті, Ви хочете їм допомогти і запобігти народженню нікому не потрібних і приречених на загибель кошенят і цуценят, то консультацію Ви можете отримати у Львівському товаристві захисту тварин.
Телефонуйте за номером 243 41 53
І будьте відповідальними за тих, кого приручили!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 13 авг 2009, 16:09

Сьогодні, 13 серпня 2009 р., о 18:40 на Львівському обласному радіо ("Брехунець", він же "Колгоспник", або на частоті 67 МГ) в рубриці "НАше довкілля" буде 20-хвилинна радіопередача про стерилізацію тварин!

ПС: Соррі, що не повідомила раніше - форум щось глючило!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 13 авг 2009, 16:12

Не хочеться створювати окрему тему -
сьогодні у "Високому замку" - стаття про котячу секцію ЛТЗТ

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=76034
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sanechka » 14 авг 2009, 08:14

Вже вчора прочитала в газеті. Молодці!!! :cp:
Нельзя быть человеком лишь немножко.
Всё бумерангом возвратится, не щадя.
Спокойно смотришь, как страдает кошка,
Терпи, когда перешагнут через тебя.!
Аватара пользователя
sanechka
 
Сообщения: 1091
Зарегистрирован: 07 апр 2009, 00:45
Откуда: г. Львов.

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 19 авг 2009, 12:02

19 i 20 серпня


Минулої суботи в Києві відбувся перший в історії України пікет проти полювання. Причому, що цікаво – не проти браконьєрства, не проти елітного полювання, не проти весняного полювання чи полювання на якийсь певний вид, а проти полювання як такого. Будь-якого. Аби воно не ганьбило країну, аби не гинули дикі тварини, а це – 3,5 млн. за мисливський сезон.
Антимисливський рух давно й активно розвивається в багатьох європейських країнах. Тисячі людей саботують там проведення полювання, розлякуючи дичину, виходять на пікети. Серед активних борців з полюванням – Адріано Челентано і Пол Маккартні.
І от – перший крок зроблено і в нас – у Києві відбулася акція екологів та захисників тварин «Відкриття полювання - національний день жалоби».
Ініціатори акції - Київський еколого-культурний центр, громадська ініціатива "Люди за права тварин", "Екоправо-Київ", Дружини охорони природи, вегетаріанські та веганські організації.

Деякі учасники акції вийшли на пікет оголеними, облиті червоною фарбою – на знак солідарності з качками й зайцями, яких мисливці позбавляють життя просто так, задля розваги, і щоб підкреслити абсолютну беззахисність тварини перед озброєним мисливцем.
Інші учасники тримали фотографії жертв полювання і плакати зі статистикою знищення фауни України мисливцями.
За офіційними даними, чисельність лосів за останні 15 років впала щонайменше на 70%, кабана, косулі й оленів – на 30%, ведмедів – на 50%. Проте норми та ліміти на добування мисливських тварин постійно збільшуються.
Подальше проведення полювання може привести до повного знищення диких тварин в Україні. Вже зараз в нас на одного лося припадає 106 мисливців, на одну косулю - 220 мисливців, на одного вовка - 208 мисливців.
Мисливці становлять лише 0,6% від усього населення України, але серед них – впливові люди, і вони чинять перешкоди тому, щоби зникаючі види тварин потрапили до Червоної книги.

У сучасному полюванні використовують технічні засоби – лазери, оптичні прибори, хімію, – які не залишають тварині жодного шансу. Полювання вже давно перестало бути змаганням людини з хижаком, це просте переслідування і знищення беззахисної істоти заради азарту. Капкани, що ламають кістки, цькування собаками, отрута, гази, петлі, полювання на ведмедів у барлогах - кожен із цих методів є катуванням живої істоти.
Мисливці стверджують, буцім без їхнього втручання в екосистему тварини нестримано розплодяться. Екологи ж доводять, що насправді мисливство перевертає з ніг на голову природний хід речей, і замість найслабкіших, старих та хворих особин від рушниці гинуть найбільші, красиві та здорові, з найкращими генами. Тож відбувається деградація видів.
Україна нічим не гірша за мудру країну Кенію, де діє повна заборона полювання, чи Велику Британію, яка мала сміливість лишити у минулому віковічні традиції полювання на лис, оленів та зайців із собаками. В XXI столітті слід нарешті зрозуміти, що не можна вбивати тварин просто так.
Жага убивства, як би вона не маскувалася — під мистецтво, традиції чи спорт — аморальна сама по собі.

Підтримуючи київських колег-екологів і всесвітній зоозахисний рух, Львівське товариство захисту тварин зосереджує свою діяльність на допомозі бездомним чотирилапим. Під опікою товариства понад 200 собак і декілька десятків котів. Усім їм волонтери товариства намагаються знайти нових господарів.
Тож якщо Ви хочете допомогти Львівському товариству захисту тварин,
потребуєте консультації,
маєте бажання взяти котика або песика – назовсім чи на тимчасову перетримку –
телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
І стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 25 авг 2009, 20:59

Сьогодні вперше за вісім місяців не змогла записати нову передачу.
Попросила поставити повтор передачі від... 5 серпня.
Максиме, прости! Витримаєш? Дуже вже хотілося! :aq: :ba: :aq: :ba:
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение vivi » 27 авг 2009, 15:32

А мені-то що? Моя совість чиста... Най дехто інший переживає.
Аватара пользователя
vivi
Старожил
 
Сообщения: 1298
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 14:28

След.

Вернуться в Акції та ЗМІ

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 5

Акции форума помощи бездомным животнымФорум UA-Vet занял первое место!Специальные предложения. Товары для животных.