Зоотовары для кошек, собак. Зоомагазин.
Зоо–Реформа - изменения уже начались...
 
 
У Вас вопрос? - Помощник UA-Vet!Наши контактыХочу помочь!Как анонсировать мероприятие?

Тексти щотижневих радіопередач

 
 
Акції, міроприємства, масові заходи та повідомлення у ЗМІ, що стосуються тварин

Модераторы: sola, а-лиса, vivi, moresai, Управляющий, ФинКом

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 30 июн 2010, 12:47

30 червня - 1 липня

Минулого тижня, в пятницю 25 червня в світі відзначали дуже цікаве свято –Міжнародний день з собаками на роботі.

Уперше такий дещо несподіваний захід був проведений 1999 року в США, і відтоді його відзначають в усьому світі. Свято заснували активісти американських зоозахисних організацій. У такий спосіб вони намагаються привернути увагу до проблеми безпритульних і постраждалих від людської жорстокості тварин.
У цей день тисячі підприємств і установ в усьому світі очікують своїх співробітників на роботі разом із їхніми улюбленцями. На роботу можна привести не тільки свого собаку, але й будь-якого безпритульного, або ж взяти тварину з притулку. І не просто можна – треба! До цього своїх співробітників заохочує керівництво компаній, які згодилися взяти участь в акції, спрямованій на виховання гуманного ставлення до собак суспільстві.
Притулки в цей день неймовірно популярні, люди приходять, аби взяти з собою на роботу собаку, і, як показує десятилітня практика, рідко хто повертає тварин назад.

Безперечно, у Львові теж знайшлося б чимало працівників і фірм, які охоче пристали б на таку ініціативу.

Та, на жаль, багатьом нашим землякам іще дуже далеко до цивілізації. Черговий випадок варварського ставлення до домашніх тварин стався в суботу: у притулок Милосердя надійшло повідомлення, що при вїзді в Брюховичі хтось залишив коробку з шістьма цуценятами. Песиків навіть не довезли до притулку, просто викинули, як сміття, в ліс. Цуценята вкрай виснажені, невідомо, як довго їм довелося мерзнути під дощем без їжі. Зараз волонтери притулку Милосердя намагаються їх виходити, але надії на їхнє видужання дуже мало.


Натомість кошенята з коробочки, знайденої тиждень тому на Науковій, почувають себе чудово. Вони перебувають на квартирних перетримках у зоозахисників і чекають на щасливе прилаштування. До речі, стало відомо, звідки взялася ця чудо0коробочка: жінка привезла кошенят з Новояворівська і хортіла віддати на Краківський базак перекупницям. Ті ж зажадали оплати, адже така сумнівна послуга в базарників не безкоштовна. Жінка платити відмовилась і вирішила проблему по своєму – залишивши кошенят в коробці під смітником.

Сподіваємось, що песик, знайдений в неділю на Сихові, не викинутий, а просто загубився. Отже, в районі Шувару знайдено молоду собачку, чорну, з ланцюжком замість нашийника. Господарів, які, мабуть, у відчаї шукають свою улюбленицю, просимо звернутися у Львівське товариство захисту тварин.


А якщо Ви хочете допомогти Львівському товариству захисту тварин,
потребуєте консультації,
маєте бажання взяти котика, песика – назовсім чи на тимчасову перетримку –
телефонуйте за номером: 243 41 53

Будьте відповідальними за тих, кого приручили
І стерилізуйте своїх домашніх улюбленців,
аби не допускати безвідповідального збільшення
кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 05 авг 2010, 12:33

13 липня
11 липня у Львові громадяни, що проживають на вулиці Декарта 1 отруїли котів із сусіднього будинку – Декарта № 3.
Отруту, заховану в ковбасу, вони підкинули на територію сусіднього подвіря. Один кіт помер в той же день, ще двоє – кіт і кішка - борються за життя. Кому і через що заважали стерилізовані, вакциновані домашні тварини, невідомо, але зловмисники навіть не вважають за потрібне приховувати своєї причетності до отруєння.
Натомість хто вчинив убивство двох собак на вулиці Топольній невідомо – на початку цього тижня дві великі, схожі на вівчарок дворняги були знайдені мертвими, причому з кульовими пораненнями. Ці тварини, попри те, що вуличні, однак мали свого опікуна, були вакциновані й стерилізовані, Але все це для вбивці, на жаль, нічого не важило.

Власники отруєних котів із вулиці Декарта й опікуни собак з Топольної звернулися до Львівського товариства захисту тварин і повідомили про розправу. Ці люди готові безкомпромісно шукати справедливості, принаймні написати заяву до райвідділу міліції та надати свідчення про жорстоке поводження з твариною.

Прокоментувати ситуацію з правової точки зору ми попросили юриста. Отже: Закон України забороняє жорстоке поводження з тваринами. Умертвіння тварин здійснюється тільки ветеринарним лікарем і тільки з метою припинення їхніх страждань. У даному випадку має місце грубе порушення законодавства. За жорстоке поводження з тваринами застосовується відповідальність, передбачена законодавством України – статтею 299 Кримінального кодексу України, у якій зазначено, що знущання з тварин, скоєне із застосуванням жорстоких методів карається штрафом до 570 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.
Ті ж самі дії, вчинені у присутності малолітнього, караються штрафом до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до двох років. Відповідно до статті 4 Кримінально-процесуального кодексу міліція зобов’язана порушити кримінальну справу в кожному випадку виявлення ознак злочину. Тобто громадяни, які бачили такі речі, мають звертатися в міліцію, і міліція обов’язково повинна завести кримінальну справу – або за заявою, або навіть за усним зверненням із складанням протоколу. Якщо комусь відмовили у порушенні кримінальної справи, то, згідно із Кримінально-процесуальним кодексом, особа може це оскаржити.
Отже, наголошую: аби звернутися в міліцію, не обов’язково чекати, поки отруять вашого кота. Звернутися можна просто побачивши щось подібне, або навіть почувши про це.

Під опікою Львівського товариства захисту тварин понад дві сотні чотирилапих. Більшість із них у той чи інший спосіб зазнали жорстокого поводження з боку людей, зокрема власних господарів.
Тепер усі вони шукають по-справжньому добрі, відповідальні руки.
Сподіваємося, що рудий пітбуль, якого знайшли у вівторок на Окружній, просто загубився. Власників, які, мабуть, у розпачі його шукають, просимо звернутися у ЛКП Лев. Телефон 52-30-41.
А якщо ж Ви хочете допомогти Львівському товариству захисту тварин,
потребуєте консультації,
маєте бажання взяти котика або песика – назовсім чи на тимчасову перетримку –
телефонуйте за номером:
243 41 53

Будьте відповідальними за тих, кого приручили і стерилізуйтн своїх улюбленців, аби не допускати безконтрольного збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!


21 липня
З 26 по 31 липня в країнах Західної Європи пройде попереджувальна акція протесту проти жорстокого знищення безпритульних тварин в Україні.
В січні 2010 року Україна отримала останнє європейське попередження.
Цьому передувало майже річне листування з представниками української влади європейських організацій захисту тварин, відомих спортсменів, митців, політиків, Бріджит Бардо та принцеси Аґа Ган.
Українські чиновники, для яких тема безпритульних тварин не належить до пріоритетних, надсилали бюрократичні відписки про те, що вони буцімто також поділяють стурбованість європейців щодо безпритульних тварин. Однак чиновники наголошували, що не все так погано, адже в Україні мовляв діє Закон «Про захист тварин від жорстокого поводження», а європейців деякі українські захисники тварин просто вводять в оману.
Наївно було б вважати, що європейці повірять у те, що тварини, яких живцем спалюють у пересувних крематоріях Лисичанська та Маріуполя, щасливі від застосування таких «методів регулювання».
Це ж стосується і поранених тварин у Луганську, яких закопують живцем. Або отруєних тварин, які годинами конають на вулицях українських міст, чи тварин, замкнутих у так званих “комунальних концтаборах для тварин», де більшість недокатованих тварин гине від голоду, спраги та хвороб.
Базуючись на фото- й відеоматеріалах та свідченнях очевидців, громадськість Західної Європи поставила відповідний діагноз українській владі й обрала метод лікування. Ним спершу стане попереджувальна загальноєвропейська акція протесту проти жорстокого знищення тварин в Україні.
Про це 15 липня 2010 р. оголосила одна із найбільших світових організацій за права тварин РЕТА, яку підтримують понад 2 млн активних громадян із багатьох країн світу.

ЗМІ та інтернет-сайти Західної Європи поінформували громадськість про цей захід РЕТА, яка закликала своїх членів висловити протест на адреси українських високо посадовців і послів у країнах Західної Європи.

Якщо ж ця попереджувальна акція не принесе бажаного результату, західні зоозахисники обіцяють вдатися до радикальніших дій.

Львівське товариство захисту тварин не лише декларує своє прагнення мирного і цивілізованого вирішення цієї проблеми, але й працює над цим безпосередньо.

Останнім часом до притулку Милосердя потрапило неймовірно багато породистих, явно домашніх собак: це і рудий пітбуль, і боксер, і двоє пекінесів. А ще, за свідченнями очевидців, Львовом бігає виснажений лабрадор. Тож якщо у вас пропав собака, звертайтеся насамперед до Львівського товариства захисту тварин.
Нагадуємо усім небайдужим: у спекотні дні тварини на вулицях потерпають від спраги. Навіть якщо ви не маєте звички підгодовувати вуличних котів чи псів, виявіть милосердя – налийте тваринам води.


А якщо Ви хочете допомогти Львівському товариству захисту тварин,
потребуєте консультації,
маєте бажання взяти котика або песика – назовсім чи на тимчасову перетримку –
телефонуйте за номером:
243 41 53

Будьте відповідальними за тих, кого приручили і стерилізуйтн своїх улюбленців, аби не допускати безконтрольного збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 05 авг 2010, 12:38

28 липня
У літні місяці до волонтерів Львівського товариства захисту тварин потрапляє особливо багато домашніх собак та котів. Значна частина з них – не загублені та нібито й не викинуті. Це – тварини, яких безвідповідальні господарі просто взяли й не довго думаючи «випустили» на час відпустки. Звісно такий метод вирішення проблеми неприпустимий – ні щодо сусідів, ні щодо тварини, яка в кращому випадку захворіє від стресу, а то й загине. Але ж куди подіти домашнього улюбленця на період відпустки?
Собака краще почуватиметься в колі своєї родини, аніж на самоті. Тож якщо ви маєте можливість відпочивати разом із своїм чотирилапим вихованцем, беріть його з собою. Звісно, тварина повинна бути здорова і вакцинована. Для транспортування Україною вам потрібно буде купити спеціальний «тваринячий» квиток і мати довідку від державного ветлікаря (так звану форму №1), яка коштує близько 10 гривень і чинна три дні. Для отримання довідки потрібно, щоби тварина мала ветеринарний паспорт, у якому зазначені всі щеплення, найголовніше – проти сказу.
При виїзді за кордон вимагають ще й деякі інші документи, які слід виробити заздалегідь.
Пам’ятайте, що дорогу ваш улюбленець легше переноситиме на голодний шлунок. Великих собак (понад п’ять кілограмів) слід перевозити у намордниках. Маленьких песиків та кішок зручніше везти у спеціальному транспортному боксі. Дуже небезпечно використовувати непризначені для тварин сумки, де без доступу повітря собака або кіт може отримати тепловий удар.
Обов’язково подбайте про те, щоб у відпустці у вас був достатній запас звичної для тварини їжі, адже різкий перехід на новий корм може спричинити шлункові розлади.
Ці поради стосувалися як собак, так і кішок, хоча зазвичай кішка неохоче покидає обжиту територію, і їй, без сумніву, краще залишитися вдома.
Відпочинок з котом може закінчитися невтішно: так у позаминулу неділю, 18 липня, львівська родина взяла з собою на Ясинецьке озеро білого персидського кота, і він там загубився. Тож того, хто знайшов цього котика – між іншим, абсолютно глухого, – невтішні власники просять повернути їм улюбленця – за винагороду.
До речі, зараз у Львові з’явилися спеціальні готелі, де можна залишити кота або собаку на час відпустки. Рекламу таких закладів можна знайти, наприклад, у львівській газеті «Ваш магазин».
Притулок «Милосердя», що перебуває під опікою Львівського товариства захисту тварин, – це далеко не готель, а місце, де чекають на новий дім близько 200 собак, зраджених попередніми власниками.
Серед них
Стафордширський терєр Ернест
Ротвейлерка Санта
А також коти
- метис породи російська голуба Лаврентій
І Мальвіна - кішка-перс рідкісного окрасу шиншила
А ще у волонтерів зараз особливо багато кошенят і цуценят, які потрапляють на вулицю через людську безвідповідальність.
Тож, якщо ви маєте бажання взяти котика або песика, потребуєте консультації чи хочете допомогти притулку Милосердя телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
І стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!


4 серпня
Минулої п’ятниці волонтери Львівського товариства захисту тварин знайшли під воротами притулку «Милосердя» породисту собаку – англійського бульдога. Побачивши стан, у якому перебувала тварина, жахнулися навіть досвідчені ветеринари.

Племінне розведення домашніх тварин – копітка праця, яка вимагає великих зусиль і затрат. В усьому світі діяльність розплідників суворо регулюють: як оподаткуванням, так і ліцензуванням.
В Україні ж немає законодавства, яке дозволяло б контролювати діяльність численних аматорів. Ці люди не задумуються ані над розвитком породи, ані над моральними аспектами справи. Багато хто з них ставить розведення тварин на комерційну основу, коли найголовніше – це максимальний прибуток при мінімальних затратах. Кінологічні (собачі) та фелінологічні (котячі) клуби намагаються боротися з цим, але горезвісні комерсанти нехтують загальноприйнятими принципами й правилами.
Прагнучи якомога швидше отримати гроші, власники віддають приплід перекупникам на так звані пташині ринки, для яких це – лише товар із обмеженим терміном придатності.
Ослаблені кошенята й цуценята – сумнівної породи і з проблемними здоров’ям – зате за півціни! Ось те, що можна побачити, вийшовши, приміром, в суботу на Краківський базар. Те, що залишається за лаштунками – це часто жахливі умови, в яких як на конвеєрі штампують модні породи.

Очевидно, на одній із таких собачих ферм і жила англійська бульдожка, яку в п’ятницю ввечері знайшли під воротами притулку Милосердя. Під час ветогляду було встановлено, що собака неодноразово народжувала, при чому – шляхом кесаревого розтину. Після останнього розтину - приблизно місяць тому - шви зняти взагалі забули. Собачка не стара – їй близько 4 років. Вона дуже дрібненька, худа, виснажена, з проблемами шкіри, ймовірно, ніколи не бувала на вулиці, а стан її очей свідчить про те, що тримали її переважно в темряві.
Виснаживши тварину, власники викинули її. Мабуть, слід їм подякувати, що не на вулицю, а все-таки під притулок. Незважаючи на таку страшну біографію, Дуся, як її тепер називають волонтери, любить людей і вдячна їм за будь-яку увагу. Наразі англійський бульдог Дуся сидить у притулку, та волонтери Львівського товариства захисту тварин сподіваються, що знайдеться людина, яка не побоїться труднощів і візьметься за її лікування і адаптацію.

Не побоялась труднощів і волонтер товариства Ксенія: Місяць вона з двома дітьми поїхала на море, і в перший же день відпочинку знайшла малесеньких,ще сліпих кошенят, мама яких загинула. Штучне вигодовування – справа марудна, а надто в чужому курортному місті. Ксенія і її діти годували малят з піпетки що дві – три години. Вклавши в кошенят стільки праці й любові, не змогли покинути їх напризволяще і привезли до Львова. І тепер шукають їм дбайливих господарів. Це троє котиків – попелясто-смугастий, чорний та абрикосовий – і чарівна триколірна киця! Їм по 1,5 місяця, вони здорові, грайливі, позбавлені паразитів, привчені до туалету.

Тож якщо Ви шукаєте кошеня або цуценя, маєте бажання взяти дорослого кота чи собаку – назовсім чи на тимчасову перетримку,
хочете допомогти Львівському товариству захисту тварин,
або потребуєте консультації,
телефонуйте за номером: 243 41 53

Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 18 авг 2010, 13:00

11 серпня
Минулої неділі, 8 серпня, ми святкували дуже симпатичне свято – Міжнародний день котів.
Це свято запроваджене девять років тому з метою захисту виду Felis domesticus – свійського кота.
Людина протягом століть дбає про кішок, тож ці тварини стали цілковито прирученими і мисливський інстинкт у них значно слабший, аніж у їхніх пращурів, і вони потребують догляду й опіки з боку людини. Навала голодних і хворих вуличних кішок – у великих містах, де їхня кількість сягає декількох тисяч – становить неабияку проблему.
У Львові єдиною організацією, що постійно й послідовно займається вирішенням проблем безпритульних чотирилапих є Львівське товариство захисту тварин. Львів’яни часто звертаються до членів товариства з проханням допомогти у розв’язанні цієї проблеми гуманними способами. У таких випадках волонтери намагаються організувати стерилізацію вуличних тварин, а деяких тварин – по можливості - прилаштувати в добрі руки.

Так зараз на прилаштування чекає молодий – до року - котик Батерс – білий і пухнастий. Не набагато старший за нього і метис російської голубої півторарічний Лаврентій. Є зараз і дуже породисті тварини, наприклад класичний перс-шиншила Мальвіна і розкішний шестирічний темно-сірий перс-екстремал.
Крім того, під опікою волонтерів декілька десятків кошенят. Є серед них і кримські сирітки, про яких ми вже розповідали минулого разу. Волонтер львівського товариства захисту тварин пані Ксенія поїхала з трьома дітьми на море і в перший же день відпочинку знайшла малесеньких, ще сліпих кошенят, мама яких загинула. Ксенія і її діти годували малят з піпетки що дві – три години. А вклавши в кошенят стільки праці й любові, не змогли покинути їх напризволяще і привезли до Львова. І тепер шукають їм дбайливих господарів. Це двоє чорних котиків і дві чарівні киці – смугаста і триколірна! Їм по 1,5 місяця, вони здорові, грайливі, позбавлені паразитів, привчені до туалету.
Шукають добрі руки і численні кошенята, знайдені у Львові.
Значна частина народжених у міських квартирах кошенят опиняється на вулиці. І лише 10% котиків, які народилися чи опинилися на вулиці мають шанс дожити до двох місяців. А взагалі бездомний кіт живе на вулиці в середньому два роки. Собаки, інфекційні хвороби, автомобілі – ось далеко не повний список смертельних небезпек, що чигають на представників сімейства котячих в сучасному урбанізованому просторі.
До речі, кав’ярня – галерея Штука оголошує фотоконкурс на найкращого кота на львівському історичному тлі.
Термін подання фотографій - до 30 вересня 2010 року. Фото можуть бути як у цифровому, так і у віддрукованому форматах.
20 найкращих світлин експонуватимуться у кав’ярні впродовж листопада. Троє переможців отримають призи від кав’ярні-галереї «Штука». Адреса кавярні:
Вул Котлярська, 8.
Якщо Ви хочете допомогти Львівському товариству захисту тварин,
потребуєте консультації,
маєте бажання взяти котика або песика – назовсім чи на тимчасову перетримку –
телефонуйте за номером:
243 41 53
Будьте відповідальними за тих, кого приручили


18 серпня
Проти знищення безпритульних тварин в Україні виступили на минулому тижні представники польських зоозахисних організацій. Вони звернулися з відкритим листом до Президента України Януковича та до прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска з проханням втрутитися в ситуацію в Україні щодо жорстокого знищення тварин.
Польські зоозахисники просять негайно заборонити такі дії з боку українських місцевих органів влади та мерів міст. Автори петиції звертають увагу на те, що «середньовічні» методи знищення тварин викликали хвилю обурення громадян Західної Європи. Це кидає тінь на імідж не лише України, а й Польщі - співорганізатора проведення «ЄВРО-2012».

У Польщі немає безпритульних тварин в містах, щоправда в сільській місцевості ця проблема ще повністю не вирішена.
Закон про Захист тварин ухвалений у Польщі 1997 року. Зараз готуються поправки до нього – наприклад, про заборону тримати собак на ланцюгу, а також про обов’язкову стерилізацію тварин, що не використовуються у племінному розведенні.
На відміну від Українського закону, польській справді діє. За минулий рік суди України винесли один-єдиний вирок за жорстоке поводження з собакою. У Польщі за той самий період було винесено 6 тисяч подібних вироків.
2006 року понад 500 зоозахисних організацій Польщі об’єдналися, створивши потужну політичну силу. Саме вона доносить до чиновників свої вимоги, а до громадян – основи гуманного співіснування з тваринами.
Саме завдяки громадським організаціям Польща вирішила проблему стерилізації. Чиновники не витримали масових протестів громадськості, і тепер на колишніх комунальних гицлярнях тварин не вбивають. Їх стерилізують і переводять у притулки, де вони швидко знаходять собі нових господарів, оскільки в Польщі дуже модно брати собак і котів із притулків.

Україні ще далеко до польських стандартів, але Львів – на доброму шляху до цивілізованого розв’язання проблеми. Це довела й акція, що відбулася у понеділок, 16 серпня: З нагоди Міжнародного дня безпритульних тварин Львівське товариство захисту тварин запросило на день відкритих дверей у притулок Милосердя представників міської влади та журналістів.
Розчулені щирим прийомом двохсот собачих мешканців притулку, депутати і посадовці запевнили волонтерів у своїх намірах всіляко підтримувати їхню благородну діяльність. Сподіваємося, що незабаром ці обіцянки будуть виконані.
Хочеться також вірити, що й у нас, як і в Польщі, і в багатьох західних країнах, взяти тварину з притулку буде престижніше, ніж купити породисту.

Тож якщо Ви хочете допомогти Львівському товариству захисту тварин,
потребуєте консультації,
маєте бажання взяти котика, песика – назовсім чи тимчасово, до прилаштування –
телефонуйте за номером: 243 41 53

Будьте відповідальними за тих, кого приручили!
І стерилізуйте своїх домашніх улюбленців, аби не допускати безвідповідального збільшення кількості безпритульних тварин у нашому місті!
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Re: Тексти щотижневих радіопередач

Сообщение sola » 14 мар 2012, 13:03

Як виявилося, Львівське радіо вже більше року є в Інтернеті.

http://www.lodtrk.org.ua/?pg=4

Треба дивитися на дату: моя рубрика "Потрібні добрі руки" виходить завжди по середах (тобто 14.03, 7.03, 29.02 і т.д.), під кінець випуску новин, але ще перед спортом і погодою.
Fais се que dois, advienne que pourra.

Изображение
Аватара пользователя
sola
Старожил
 
Сообщения: 2362
Зарегистрирован: 06 апр 2009, 11:09

Пред.

Вернуться в Акції та ЗМІ

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

Акции форума помощи бездомным животнымФорум UA-Vet занял первое место!Специальные предложения. Товары для животных.